Volkswagen a jeho plány na elektromobil pro každého

Souboj na poli vývoje elektromobilů je napříč automobilovými společnostmi v plném proudu. Ani společnosti Volkswagen se tento trend nevyhnul a jeho přední představitelé se nechali slyšet, že v budoucnu plánují s jejich výrobou ještě výrazněji expandovat. Jejich hlavním cílem je snížení pořizovacích cen, které v drtivé většině případů nejsou pro běžné obyvatelstvo dostupné. Jejich nový „lidový elektromobil“ by měl stát v přepočtu kolem 500 000 Kč.

Plánování začalo již dříve

O záměrech vytvořit dostupný elektromobil se hovoří již poměrně dlouhou dobu. Oficiálního vyjádření se ovšem široké veřejnosti dostalo až nyní. Pětimístný kompaktní crossover by měl na trh dorazit roku 2024 a produktový stratég společnosti se netajil nadšením nad touto skutečností. Vůz by se měl podobat Volkswagenu T-Roc, který je výrobě již dnes a těší se obrovskému zájmu. Právě proto se zdá logickým krokem nabídnout zákazníkům něco podobného i v elektronické podobě.

Výroba umístěná do Emdenu

Emden by se měl stát hlavní stájí Volkswagenu, která se bude plně věnovat výrobě elektrovozů. Dokládá to i fakt, že výroba dosavadních modelů Passat a Arteon bude postupně přesunuta do české Škodovky, konkrétně do Kvasin. Společnost dále plánuje do roku 2025 vyrábět celkem 27 různých elektromobilů.

Přirovnávání k VW brouk

Přezdívka „lidový elektromobil“ nevznikla náhodou. Automobilový nadšenci si ji ihned spojili s Hitlerovým broukem, kterému se v dobách největší slávy říkalo „lidový automobil“. Záměr Volkswagenu je tedy jasný – dosáhnout s novým elektrovozem stejných úspěchů. Jestli se jim to podaří a nebo ne ukáže až čas. Zatím ovšem přinejmenším z hlediska pořizovací ceny působí značně přívětivěji než konkurenční Tesla Model 3. Ta se pyšní dojezdem baterie až 800 km. Konkrétní parametry elektromobilu VW zatím nebyly oznámeny. Budeme si tedy muset ještě počkat.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora