Volkswagen Beetle Cabrio odhalen

Německý koncern Volkswagen oznámil nedávno, že světová premiéra modelu Beetle Cabriolet se odehraje na losangeleském autosalonu na konci listopadu. Ovšem se nemohli asi v Německu dočkat reakcí veřejnosti, a proto byly odhaleny první fotografie i informace.

Předem bylo už jasné, že otevřená verze bude vycházet z tradičního retro stylu svého sourozence s pevnou střechou. Volkswagen tvrdí, že kombinace plošší linie střechy a vzpřímenějšího čelního skla dává autu tvar, který je bližší první generaci modelu Beetle Cabriolet. Stažení plátěné střechy bude trvat přes 10 sekund a bude se moct použít do rychlosti 48 km/h. K ochraně pasažérů v případě nehody Volkswagen vyztužil A-sloupky a vyvinul Automatic Rollover Support System (automatický systém podpory při převrácení), který zahrnuje dvě ochranné tyče umístěné za zadními sedadly.

Mohlo by vás zajímat:  Novinky roku 2013 - 2. část

Beetle Cabrio dorazí na evropský trh celkem se sedmi motorizacemi. Základní motorem se stane 1.2 TSI (105 koní) v normální variantě a úsporné BlueMotion. V nabídce se ukážou ještě dvě zážehové jednotky – 1.4 TSI (160 koní) a 2.0 TSI (200 koní). U dieselů očekávejme 1.6 TDI (105 koní) a 2.0 TDI (140 koní).

V Německu se začne prodávat v listopadu tohoto roku od 21.350 Euro (v přepočtu asi 532 000 korun).