Volkswagen Cross Up! se představí v Ženevě

V roce 2011 představil Volkswagen s velkou pompou malý model Up!. Na frankfurtském výstavišti dělalo sériové verzi garde hned pět konceptů. Jeden z nich, pseudoterénní Cross Up!, se nyní dostane do sériové výroby.

Vzhledově naprosto odpovídá dva roky starému konceptu. Jedinou výjimkou jsou boční otěrové lišty se jménem automobilu. Ty koncept neměl. Jinak ale dostane vyšší světlou výšku, plastovou ochranu nárazníků i blatníků, 16-ti palcová kola a také nově řešené nárazníky. 

Interier barevně ladí s vnějškem. Dostane tedy červené čalounění sedadel, kterému kontrastuje šedé čalounění bočnic. Se sedadly se barevně sladila také celá přístrojová deska. Volant, hlavice řadící páky a ruční brzda mají kožené čalounění a na dveřích či okolo ventilace hledejte prvky z chromu

Mohlo by vás zajímat:  Volkswagen představil dva limitované Golfy GTI Mk6

Pod kapotou se usídlí jediná motorizace – silnější ze dvou zážehových tříválců, které jsou k dispozici i pro klasický Up! Stejně jako v něm má i v Cross Up!u výkon 75 koní. Na přední kola výkon přenáší 5-ti stupňová manuální převodovka. 

Základní cena pro Německo byla stanovena na 13 925 euro (cca 352 000 Kč), první automobily by se k zákazníkům měly dostat hned po ženevské premiéře.