Volkswagen E-Scooter – Budoucnost městské dopravy?

Když se začátkem každého týdne šourám v kolonách naší metropole a nadávám na vše kolem sebe, nejvíce ze všeho si přeji nasednout na malý motocykl a proplést se frontou tak, jak to umí hbití poslíčci. Stále častěji je však možno zahlédnout svižně se pohybující účastníky provozu, jejichž stroje nevydávají žádný zvuk a hlavně ani gram emisí. Nová generace městské dopravy si říká e-scooter a s jedním takovým přichází i německý Volkswagen.

Ano, tento konkrétní model je sice ještě hudbou budoucnosti, ale vzhledem k tomu, jak rychle se nové elektromobily vyvíjí, nikterak dálné. Lidská lenivost a hlavně posedlost ekologií je totiž výborným marketingovým tahákem.

Volkswagen představil svůj koncept E-Scooter již na loňském autosalonu v Šanghaji. Kompaktní a pravděpodobně i velmi lehký stroj v sobě ukrývá nikl-metal hydridový akumulátor, který posílá energii 350 wattovému elektromotoru. Díky tomu uhání E-Scooter rychlostí až 48 km/h a na jedno nabití ujede přibližně 40 kilometrů.

Čas konceptu Volkswagen E-Scooter se velmi rychle blíží, než však nastane, vymýšlí výrobce další alternativy městské dopravy. Jednou z možností je vývoj ještě jednoduššího stroje, který by byl za pár drobných k dispozici zájemcům o rychlé přesuny centry velkých měst. Tato budoucnost je však ještě hodně vzdálená. 

Mohlo by vás zajímat:  Volkswagen Golf VII R poprvé přistižen při testování