Volkswagen Eos míří do automobilového nebe!

Kdo by to byl řekl, ale zřejmě automobilka Opel zanechala koncernu Volkswagen velkého brouka v hlavě. O čem to mluvím? Opel představil před více než měsícem nový luxusní čtyřmístný kabriolet Cascada, jež nahradil starší Astru Twin Top. Něco podobné má zřejmě v plánu i Volkswagen, o tom svědčí také ukončení výroby modelu Eos.

Na právě probíhajícím výstavišti v Los Angeles zdobí stánek německé značky například Beetle Cabriolet, při jehož prezentaci šéf designér, Klaus Bischoff, prohlásil: „Neexistují žádné plány pro nástupce našeho modelu Eos. V harmonogramu je uveden čtyřmístný kabriolet se stahovací střechou, který bude založen na současné generaci Golfu. Eos se skládací pevnou střechou zmizí z trhů a abych byl upřímný, není to nic, co by mi vadilo“.

Mohlo by vás zajímat:  Toyota nám naservírovala další informace o kombi verzi modelu Auris

Volkswagen uvažuje v současnosti o čtyřmístném soft-top modelu. Samotný výkonný ředitel dodal: „V našem portfoliu je určitě dostatek místa pro větší kabriolet, tak proč ho nevyrobit? Ovšem problémem je, že v této době mají všechny naše továrny plnou kapacitu. Pokud bychom přišli s novým modelem, znamenalo by to hledání nových výrobních linek“.