Volkswagen Golf R Cabrio se dere na svět

 

I když by se mohlo zdát, že představovat další karosářskou variantu legendárního modelu Golf těsně před uvedením v pořadí již VII. generace nemá příliš smysl, v německu (a nejen tam) si myslí úplně něco jiného a vesele si testují. A co si testují? No přeci verzi Golf R Cabrio, která se poprvé oficiálně představí v září na autosalonu v Paříži. Pokud však máte cestu na slavný okruh Nürburgring, můžete tam Golf R Cabrio spatřit ještě dnes.

Pojďme se tedy na toto ostré kabrio podívat z blízka. O pohon se bude starat dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec naladěný na maximální výkon 199 kW (270 koní) a 350 Nm točivého momentu. Toto velmi slušné stádo koní pak dokáže vozidlo vystřelit z nuly na 100 kilometrův  hodině za méně než 6 vteřin, přičemž maximální rychlost bude elektronicky omezena na 250 km/h.

Se staženou plátěnou střechou ostatně nikdo tak rychle nepojede a radši si bude užívat pohledů okolojdoucích spoluobčanů, kteří uvidí atraktivní karoserii s agresivním předním nárazníkem, kola z lehkých slitin o velikosti 19 palců a vysoce výkonné brzdy. A pokud jde čistě o můj názor, tak nastupující Golf R Cabrio nejlépe vypadá zezadu. Právě tam se usídlilo decentní křidélko umístěné na hraně zavazadelníku, stejně decentní difuzor a dvojice koncovek duálního sportovního výfukového systému. Zkrátka a dobře, toto auto vypadá skvěle.

Mohlo by vás zajímat:  Volkswagen - Kompletní přejmenování modelů na oslavu úspěchu