Volkswagen nabídne českým zákazníkům 101 vozů jubilejní edice Polo GTI Edition 25

Unnamed

Od dnešního dne si mohou fanoušci rychlých malých hatchbacků nakonfigurovat a objednat kultovní Polo GTI v jubilejní verzi „Edition 25“, jejíž základní cena byla stanovena na 814 900 Kč. Speciální edice vznikla na oslavu čtvrt století sportovních výkonů a ryzího potěšení z dynamické jízdy ve třídě Polo. Český dovozce zajistil pro české zákazníky symbolických 101 vozů z celkového počtu 2500 kusů. Volkswagen Polo GTI Edition 25 s rozsáhlou sériovou výbavou má pod kapotou přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec TSI o výkonu 152 kW (207 k) ve spojení se 7stupňovou převodovkou DSG.  

„Mám velkou radost, že se nám podařilo pro české fanoušky sportovních modelů GTI rezervovat 101 vozů limitované jubilejní edice Polo GTI Edition 25, jíž bude v průběhu jednoho roku vyrobeno pro globální trhy celkem 2500 kusů,“ říká Jakub Šebesta, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika. „Stejně jako o číslo větší Golf GTI se i Polo GTI stalo ve svém segmentu legendou, která zrychlí tep každému automobilovému nadšenci. O to víc to platí pro jubilejní Polo GTI Edition 25, jež uchvátí nejen svými podmanivými sportovními výkony, ale také exkluzivními prvky vnější a vnitřní výbavy, které umocňují výjimečný charakter speciální edice i vizuálně.“

Mohlo by vás zajímat:  100% elektrický Peugeot e-208: nový elektromotor, vyšší účinnost a dojezd až 400 kilometrů

Dnes spuštěný konfigurátor nabízí fanouškům modelu Polo GTI rozmanité možnosti pro další individualizaci limitované edice Edition 25, jejíž základní cena byla stanovena na 814 900 Kč. Součástí limitovaného Paketu “ Edition 25″ je kožený sportovní multifunkční volant bez dotykové funkce s logem limitované edice „25“, které přitahuje pozornost i na masce chladiče a zadních dveřích. Již při nastupování přivítají řidiče a spolujezdce vpředu hliníkové prahové lišty s nápisem „one of 2500“. Loga „GTI“ zdobí top sportovní sedadla perforovanou kůží Savona 2.0 a textilní koberečky vpředu a vzadu. Polo GTI Edition 25 s leskle černými 18“ koly „Adelaide“ z lehké slitiny je nabízeno nejen v typických barvách GTI – bílá Pure, červená Kings (metalický lak), modrá Reef (metalický lak), šedá Smoke (metalický lak) a černá Deep (perleťový lak) –, ale také v jedinečném odstínu šedá Ascot.

Mohlo by vás zajímat:  Automobilové technologie se vyvíjejí. V zimě dokážou výrazně usnadnit řízení

Modelu Volkswagen Polo GTI Edition 25 dodává křídla přeplňovaný dvoulitrový motor TSI, jehož nejvyšší výkon 152 kW (207 k) a maximální točivý moment 320 N.m přenáší na přední kola sedmistupňová dvouspojková převodovka DSG s takovou efektivitou, že kompaktní vůz dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 6,5 sekundy. Jubilejní Polo GTI navíc disponuje speciálně nastaveným sportovním podvozkem, který snižuje světlou výšku o 15 milimetrů a ve spojení s elektronickou uzávěrkou diferenciálu XDS zaručuje pro vozy GTI typickou syntézu vysoké úrovně jízdní dynamiky, vylepšené trakce a precizních jízdních vlastností.