Volkswagen nezměnil jen své hlavní logo. Nové dostala i divize R

Když Volkswagen ohlásil, že mění své nové hlavní logo, byla řada lidí zvědavá, s jakou novinkou přijde. Nutno říci, že po představení nového loga zavládlo spíše zklamání. A to hlavně v tom smyslu, že nové logo dostalo spíše jenom několik kosmetických úprav, než že by se změnilo od základu. Nejde však o jedinou designovou změnu, kterou automobilka přináší. Když už změnila logo hlavní, nezapomněla ani na změnu loga divize R, které se dočkalo také úpravy. A nutno říci, že ta vypadá oproti klasice mnohem zajímavěji.

Divize Volkswagen Motorsport má nové R

Jak poznat vrcholné modely divize Volkswagen Motorsport? Pokud se v autech alespoň trochu vyznáte, poznáte je často podle několika designových prvků, poznáte je podle zvuku, ale i podle jejich výkonu. Pokud se ve vozech vyznáte méně, stačí vám podívat se na jeden hlavní poznávací znak. A to písmeno R, které tuto divizi a dané vozy jasně charakterizuje. To nyní prošlo grafickou úpravou o které můžeme říci, že je oproti minulé podobě podstatně zajímavější. Hlavně pokud jde o kombinaci moderního vzhledu, ale i elegance. Písmeno je stylizované velmi netradičně, ale siluety klasického R jsou z něho stále velmi dobře čitelné. Logo má být k dispozici jak ve stříbrné, tak i v tmavší variantě. Zatímco první vypadá na voze mnohem výrazněji, tak nutno říci, že tmavší šedo-černá varianta se vzhledem k tmavšímu podkladu na kterém je umístěna spíše ztrácí.

Novým logem R se budou pyšnit i nové vozy

Když se podíváme na aktuální portfolio aut, které se mohou označením R pyšnit, tak je to současný Golf R, u kterého však automobilka ohlásila oficiální konec. Kdo uvažuje o budoucí koupi, tak má možnost zvolit variantu T-Roc R. Volkswagen ale slibuje, že do budoucna se nabídka rozšíří poměrně výrazně. Podle několika spekulací se hovoří o tom, že by typické písmeno R měla dostat i aktuální žhavá novinka v podobě vozu Volkswagen ID.3, ve kterém značka vidí velkou budoucnost.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora