Volkswagen odhalil nové čtyřdveřové kupé

Již půl roku po konceptu New Midsize Coupé představil Volkswagen na autosalonu v čínském Čcheng-tu jeho sériovou podobu. Ta ztratila něco na atraktivitě původního modelu a navíc dostala poněkud podivné jméno Lamando.

Zatímco původní koncept jezdil na 20palcových kolech, měl LED diody v předním nárazníku a povedený lak Dragon Red, sériová podoba dostala místo diod konvenční mlhovky a místo ohnivé karosérie pouze nudnou bronzově hnědou metalízu. Zbytek auta však naštěstí zůstal (až na detaily) stejný a my se tak díváme na dost možná nejatraktivnější Volkswagen nižší střední třídy.

Pod kabátkem najdeme modulární platformě MQB, což je pro čínský trh vítaná novinka. Jakkoliv ještě neznáme přesné rozměry, nebudou se příliš lišit od konceptu, který má na délku 4597 mm, na výšku 1422 mm a na šířku 1838 mm. Pod kapotou najdeme dva motory TSI – čtrnáctistovku s sedmistupňovým DSG a dvoulitr se šestistupňovým DSG.

Lamando, jehož čínské jméno zní Ling Du, přijede na trh v listopadu a základní cena se bude pohybovat kolem 180 000 juanů (cca 616 000 korun). Pokud se na čtyřdveřové kupé těšíte, budu Vás muset zklamat – s dovozem do Evropy se nepočítá.

##vw_lamando##

Zdroj: Volkswagen