Volkswagen Polo jako SUV nejspíš v roce 2014

Crossover Nissan Juke zamotal hlavu zřejmě plno automobilkám, které vymýšlí svého zástupce v daném segmentu a mohl mu tak konkurovat. V těchto dnech to oznámil také koncern Volkswagen, ten pracuje momentálně na crossoveru založeném na nové generaci modelu Polo.

Polo SUV bude postaveno na platformě MQB a na té bude pochopitelně jezdit i příští generace malého hatchbacku. Konkurovat bude především Nissanu Juke, MINI Countryman i sesterské Audi Q2, která se představila na pařížském autosalonu jako koncept Crosslane Coupé. Vrchní inženýr, Dr. Ulrich Hackenberg, prohlásil: „Musíme zvýšit nabídku SUV. Je důležité, abychom byli v segmentu A0 SUV a pracujeme na tom“.

Německá značka bude brát inspiraci také z vozu Cross Coupé, ten se ukázal minulý rok na tokijském autosalonu. Šéfdesignér Klaus Bischoff chtěl tímto konceptem naznačit, jak bude vypadat nová tvář všech nových SUV. Hackenberg ještě podotkl: „Polo SUV bude různě přizpůsobeno pro určité trhy. Základní verze budou k dostání spíše jen v rozvojových zemích, kdežto v Evropě se dočkáme technicky propracovanějších verzí“. SUV odvozené z Pola se bude nabízet převážně s pohonem předních kol, ale čtyřkolka v nabídce nebude chybět.

Volkswagen potvrdil, že během následujících tří měsíců odhalí dvě nová SUV. Přesněji půjde o SUV odvozené od Up!u, to se představí na konci tohoto měsíce v Sao Paulu. V lednu příštího roku se na autosalonu v Detroitu uskuteční premiéra SUV založeném na americké verzi modelu Passat. Premiéra Polo SUV není ještě oficiálně potvrzená, ale mluví se o roku 2014.