Volkswagen představil modernizovanou Jettu

Přestože po silnicích jezdí již sedmá generace Volkswagenu Golf na platformě MQB, s Golfem příbuzný sedan Jetta stále využívá starou platformu PQ35, původem ještě z páté generace německého bestselleru. A na této skutečnosti nezměnila nic ani modernizace.

Modernizovaná Jetta se nyní designově ještě více přiblížila současnému provedení VW Passat, když dostala nové řešení masky chladiče, přední světla s pásy LED diod pro denní svícení (za příplatek mohou být bi-xenonová) a upravený nárazník. V zadní části najdeme decentní spoiler integrovaný do víka kufru, LEDková světla pro hybridní a sportovní verzi GLI a samozřejmě nechybí mírně upravený nárazník. Co na první pohled nepoznáte, to je aerodynamicky optimalizovaná karosérie – to přispívá k lepší spotřebě a nižším emisím CO2.

V interiéru se objevují pouze minimální změny, zahrnující chromové lišty na palubní desce, chromované rámečky přístrojů (oboje pro vyšší úrovně výbavy), nové ovládání ventilace a příplatkový multifunkční volant. Lepší pohodlí zajišťují nové designy a barvy sedadel, podobně jako upravené osvětlení. Z asistenčních systémů dostala Jetta hlídání mrtvého úhlu, varování před čelní srážkou a sledování dopravy za vozidlem. 

Mohlo by vás zajímat:  Volkswagen Touran pro rok 2014 - První informace

Pod kapotou se objevuje posílené dvoulitrové TDI, které má nově 152 koní a 320 Nm, což je nárůst o 10 koní oproti předchůdci. Spotřeba je průměrně 6,3 l/100 km. Zbytek motorové palety zůstává nedotčen. Prodej modernizované Jetty bude zahájen ve druhé polovině letošního roku, kdy se dostane do Evropy je zatím ve hvězdách.

Zdroj: Volkswagen