Volkswagen představuje Golf GTI Clubsport

Golf GTI Clubsport se ve formě konceptu objevil poprvé na letošním srazu u jezera Wörthersee, kde svými 265 koňmi způsobil pořádný rozruch. A protože ostrý Golf letos slaví čtyřicáté narozeniny, rozhodl se Volkswagen pustit výkonnou specifikaci do výroby.

Nejzajímavější změnou výročního GTI je, stejně jako u konceptu, přeplňovaný dvoulitrový zážehový čtyřválec o výkonu 265 koní, což je v porovnání s běžným Golfem GTI Performance o 35 koní lepší hodnota. K dispozici je navíc funkce overboost, která krátkodobě zvýší výkon čtyřválce na konečných 290 koní. Na přední kola přenáší tuto sílu šestistupňový manuál, případně šestistupňový dvouspojkový automat DSG. V otázce dynamiky je na tom o chlup lépe automat, s nímž bílý hatchback akceleruje na 100 km/h za 5,9 sekundy. Manuál je v tomto ohledu o desetinu horší. Maximální rychlost 250 km/h je už však shodná pro obě skříně. A dnes velmi sledovaná spotřeba? 6,7 l/100 km s DSG, respektive 6,9 l/100 s manuální převodovkou.

Mohlo by vás zajímat:  Aveo RS se možná dostane také na evropský trh

Stejně jako u konceptu je karosérie prezentačního modelu opatřena bílou barvou Oryx, koncový zákazník však bude moci sáhnout i po dalších odstínech. S bílým lakem ale nejlépe vyniknou černé detaily, zahrnující retro pruh ve spodní části dveří, lamely na bočních stranách předního nárazníku, splitter, zadní spoiler, difuzor a případně také střechu. V předním nárazníku jsou dále nové trojúhelníkové nasávače vzduchu, z profilu vyniknou nástavce prahů a zezadu LED diodová světla. Kola mají standardně 18 palců, mezi příplatky jsou ale i o palec větší.

Mohlo by vás zajímat:  Volkswagen upravil malý sedan na základech Pola

Sedadla sice postrádají typické kárované čalounění, za to jsou mnohem anatomičtější a částečně potažená Alcantarou. Stejný materiál byl použit i na obšití volantu, další části interiéru, včetně koberečků, jsou prošívány červenou nití. Palubní desku a výplně dveří zdobí nové obložení. 

Zdroj: Volkswagen