Volkswagen přesouvá svůj zájem k elektromobilům

Elektromobily jsou považovány za budoucnost automobilového průmyslu. Mnoho automobilek se tak snaží tomuto trendu přizpůsobit svou výrobu. Jednou z nich je i německá firma Volkswagen. Někteří zlí jazykové tvrdí, že se tak firma snaží zapomenout na skandál s emisemi, který před několika lety její pověst značně poškodil.

Široké spektrum elektromobilů

Pravdou je, že Volkswagen chce během příštích deseti let přijít na trh hned s několika desítkami vozidel na elektrický pohon. Původně společnost plánovala padesát modelů těchto aut, teď svůj plán ještě navýšila – na sedmdesát nových modelů elektromobilů.

Plán společnosti Volkswagen, jejíž součástí je i Škoda Auto, je do roku 2028 vyrobit až dvacet dva milionů elektrických vozidel. První vlaštovkou tohoto typu vozů je již existující model e-Golf. Zvýšení plánu o dvacet nových modelů firma Volkswagen vysvětluje tím, že soustředění se na výrobu elektromobilů s sebou nese poměrně velké investice do výrobních technologií, a aby se tyto investice firmě vrátily, je třeba technologie využít co nejefektivněji a nejvíce.

Elektrická škodovka

Jak již bylo uvedeno výše, do koncernu Volkswagen patří i firma Škoda Auto. Předpokládá se tedy, že některé z plánovaných elektromobilů ponesou i její jméno. Na nedávném autosalonu v Ženevě automobilka Škoda oznámila, že do tří let by chtěla na trh přijít hned se šesti elektrickými vozidly. První elektromobil Škoda by se měl objevit ještě v průběhu letošního roku – elektrická Škoda Citigo. Kromě ní chce firma představit i Škodu Superb plug-in-hybrid.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora