Volkswagen přiveze do Rakouska koncept Golfu GTI

Golf GTI letos slaví čtyřicáté narozeniny. Jako dárek se zítra na srazu GTI u rakouského jezera Wörthersee představí koncept Clubsport s vylepšenou aerodynamikou a vyšším výkonem, jeho výroba je pak prakticky jistá.

Nejzajímavější změnou výročního GTI je dvoulitrový zážehový čtyřválec o výkonu 265 koní, což je v porovnání s běžným Golfem GTI Performance o 35 koní lepší hodnota. K dispozici je navíc funkce overboost, která krátkodobě zvýší výkon čtyřválce o dalších 10 procent na konečných 291 koní. Na přední kola přenáší tuto sílu šestistupňový dvouspojkový automat DSG ve spolupráci s elektronicky ovládaným diferenciálem XDS. 

Nejzajímavějším aerodynamickým doplňkem karosérie jsou lesklé černé lamely na bočních stranách předního nárazníku, respektive zadní spoiler, který je podle tiskové zprávy automobilky „vysoce aerodynamicky inovativní“. Přední nárazník dostal kromě lamel rovněž decentní splitter a nové trojúhelníkové nasávače vzduchu, z profilu vyniknou nástavce prahů a zezadu přepracovaný difuzor se dvěma koncovkami výfuku. Kola mají rozměr 19 palců, karosérie lakování bílým odstínem Oryx v kombinaci s černými detaily.

Zdroj: Volkswagen