Volkswagen Scirocco – Render plánovaného faceliftu

Třetí generace kupé Scirocco od Volkswagenu stojí na základech páté generace hatchbacku Golf, technicky už tedy stárne. Automobilka proto chystá novou generaci, která však přijde až zhruba za čtyři roky. První na řadě je proto facelift.

Jak jsme psali v minulém týdnu, čtvrtá generace modelu Scirocco přijde nejdříve v roce 2017. To je ještě velmi daleko a tak Volkswagen usilovně pracuje na rozsáhlé modernizaci, aby model zůstal konkurenceschopný.

Plánovaný facelift by se vzhledem měl přiblížit k současným modelům značky, proto můžeme čekat výrazné změny především přední části. Počítačový grafik Remco Meulendijk se pokusil ukázat, jak by takový vůz mohl ve výsledku vypadat. Jasná je inspirace sedmou generací Golfu ve verzi GTI.

Po technické stránce vůz dostane modernizované motory splňující normu Euro 6, více asistenčních systémů a pravděpodobně také nějaké další nové prvky. Premiéra faceliftovaného Scirocca se má odehrát v roce 2014 na autosalonu v Ženevě. Než se tak stane, mrkněte na povedený render v galerii a sdělte nám svůj názor.

Zdroj: Remco Meulendijk