Volkswagen Taigun – Malý crossover jde do výroby!

Německá automobilka Volkswagen uvolnila nové fotografie konceptu Taigun. Tímto krokem k němu hodlá znovu upnout pozornost, neboť jeho produkční podoba byla oficiálně schválena!

Původně se koncept miniaturního SUV objevil v roce 2012 na brazilském autosalonu v Sao Paulu, nyní Volkswagen uvolnil novou sadu fotografií a informací. Dle zdrojů z automobilky se vůz dočká výroby, přičemž vývoj produkční podoby teprve začíná.

To znamená, že první zákazníci se k automobilu dostanou pravděpodobně až v roce 2016, pokud vše půjde podle plánu. A co za své peníze budou moci koupit? Sériový Taigun bude stát na platformě městského minivozu Up!. Ta však neumožňuje zástavbu pohonu všech kol a tak bude novinka nabízena výhradně s pohonem předních kol. Pod kapotou se objeví zážehové i vznětové tříválce a počítá se také s verzí na zemní plyn.

Mezi konkurenty Taigunu se zařadí vozy jako Fiat Panda Trekking nebo Ford EcoSport, přičemž o prodeje bude automobil soupeřit i se sourozencem CrossUp!, který půjde do prodeje v Evropě koncem tohoto roku.

Jak již bylo řečeno, sériového Taigunu se pravděpodobně dočkáme až v roce 2016. Kvůli své velikosti a plánovaným pohonným jednotkám se však vozu nedočkají zákazníci na trhu v USA.

Zdroj: carscoop.blogspot.com

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Rolls-Royce odhalil testovací mulu nového SUV