Volkswagen ukončí výrobu legendárního modelu Kombi

Volkswagen Kombi platí v automobilovém světě za žijící legendu. Vše má ale svůj konec, takže díky bezpečnostním a emisním limitům Kombi v příštím roce na seznamu nových Volkswagenů neuvidíme. 

Skončí tak 56leté období, ve kterém se model Kombi v Brazílii prodával. Poprvé se auto dostalo na trh již v roce 1957, tehdy ještě jako Type 2 T1. V roce 1975 začala v Brazílii produkce modernizovaného provedení Type 2 T2, která až na drobná vylepšení poplatná době a změny jména, vydrží ve výrobě ještě do konce tohoto roku. 

Jako důstojné rozloučení si tak Volkswagen připravil speciální model Last Edition. Ten se vyznačuje značným zaujetím pro retro, což se projevuje v dvoubarevném lakování karosérie (modrá a bílá) a použití speciálních kol. Na dobu prodeje modelu v Brazílii odkazují speciální loga „56“ na karosérii. 

Interiér se také veze na retro vlně, když nabízí čalounění sedadel ve stejné modro-bílé kombinaci. Nechybí ani stylové záclonky na oknech a jediným moderním prvkem tak zůstává rádio s CD a MP3. 

Pod kapotou se nachází zážehový čtyřválec 1.4 Flex, který je schopen spalovat benzín nebo ethanol a je spojen s čtyřstupňovou manuální převodovkou. Pokud tankujete benzín, je maximální výkon motoru 78 koní. Pokud ethanol, zvýší se výkon na 80 koní. 

Celkem německá automobilka vyrobí pouze 600 kusů verze Last Edition. Jeden retro vůz pak výjde na 85 000 reálů (cca 721 000 Kč). 

Zdroj: es.autoblog.com