Volskwagen představil e-Up! Elektromobil pro všechny

Na světoznámém autosalonu IAA 2019 ve Frankfurtu představil německý gigant Volkswagen novou generaci elektrického modelu e-Up!

Ideální městské mini

Jde o novou generaci elektrického mini, které je vhodné do městského prostředí. Kromě této velké výhody nabízí ještě řadu dalších výhod a inovací. Můžeme zmínit například:

  • podstatně vyšší dojezd
  • rychlejší nabíjeni
  • finanční dostupnost

Co se týče interiéru vozu, je stále přizpůsoben pro pohodlnou přepravu čtyř osob. Najdeme zde rovněž podporu chytrých aplikací v případě dálkového přístupu, díky čemuž se jízda vozem stává opravdu zábavným zážitkem.

Kapacita baterií vzrostla z 18.7 kWh na 32.3 kWh, díky čemuž se prodloužil dojezd až na 260 km. Spotřeba dosahuje cca 12.7 kWh na 100 km, díky čemuž se tento elektromobil stává ideálním vozem pro městské popojíždění a krátké výlety. Velkou výhodou nového modelu je také kratší doba nabíjení. Baterii je tak možné nabít na 80 % už během jedné hodiny. Nabíjení má možnost podpory prostřednictvím aplikace „maps + more“, která dokáže navíc ovládat také klimatizaci.

Zájemci mají nárok na bonus

V základní výbavě najdeme automatickou klimatizaci, systémy Lane Assist a composition phone. Samozřejmostí je záruka baterie na dobu 8 let nebo do najetí 160 000 km. Báječnou zprávou je také cena tohoto vozu, která začíná na cca 567 000 Kč. Navíc zájemci o tento vůz mohou čerpat tzv. enviromentální bonus ve výši 2000 euro od vlády a 2380 přímo od VW. Z toho důvodu lze v nejbližší době očekávat velký zájem.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora