Volvo letos představí svůj první elektromobil. Jaký bude?

V elektromobilech spatřuje mnoho automobilových společností budoucnost světového automobilového průmyslu. Většina z nich tak logicky přesouvá svou pozornost a výrobu právě jejich směrem. Výjimkou není ani švédská automobilka Volvo. Do konce letošního roku by se na automobilovém trhu měl objevit její první elektromobil Volvo XC40.

Budoucnost v elektromobilech

Výroba tohoto SUV elektromobilu představuje pro automobilku zásadní krok a zároveň ukazuje směr, kterým se chce společnost v budoucnu vydat. Podle informací Automotive News Europe má firma Volvo s elektromobily poměrně smělé a velké plány – do roku 2025 by měla elektrická vozidla představovat polovinu z celkového prodeje všech vozidel firmy Volvo.

Co se zatím ví

Nové Volvo by mělo s největší pravděpodobností využívat univerzální platformu Compact Modular Architecture, která umožňuje zabudovat nejen elektrický pohon, ale i plug-in hybridní. Na základě dosud zveřejněných údajů odborníci předpokládají, že elektromobil Volvo XC40 by měl být schopen na jedno nabití urazit přibližně 300 kilometrů. Tento údaj byl odvozen ze zveřejněného měření metodikou NEDC, která uvádí až 500 kilometrů.

První čistě elektrický vůz Volvo bude zároveň teprve druhým elektromobilem z produkce Volvo Car Group, po kompaktním fastbacku Polestar 2. Samotná automobilka Volvo se zatím ke svému prvnímu elektromobilu a jeho technickým parametrům bohužel nevyjadřuje. Na detailnější informace si tedy budeme muset ještě několik měsíců počkat.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora