Volvo se rozhodlo chránit bezpečí svých uživatelů – omezením maximální rychlosti

Již od příštího roku neseženete nový automobil značky Volvo, který by mohl jet rychlostí vyšší, než je 180 km/h. Důvodem je to, že vedení automobilky se rozhodlo do svých vozů instalovat omezovače rychlosti. Maximální rychlost, kterou tak budete moci s Volvem od roku 2020 dosáhnout, je 180 km/h. Společnost si dala nelehký cíl – ani jeden člověk, který po roce 2020 zahyne při autonehodě.

Bezpečnost vs. omezení

Nakolik se toto opatření skutečně projeví ve statistikách automobilových nehod, je ve hvězdách. Ne všechny smrtelné nehody se totiž stávají v rychlostech vyšších než je 180 km/h. Pokud se v rámci tohoto omezení zaměříme na český trh, dalo by se říci, že efekt nebude až takový, protože rychlostí vyšší než 180 km/h se u nás jinde než na dálnici jet prostě nedá. České silnice (a bohužel také dálnice) na to jednoduše nejsou uzpůsobeny. Vize společnosti tedy spočívá v těchto bodech:

  • omezení rychlosti,
  • žádné úmrtí v rámci autonehody.

Žádné úmrtí v autě značky Volvo

Volvo si skutečně chce udržet svou pověst rodinného a bezpečného auta. Pokud si koupíte auto Volvo s výrobou po roku 2020, pak už jednoduše nedosáhnete vyšších rychlostí než 180 km/h, a to ani na německých dálnicích. Značka Volvo se nechala slyšet, že nejenže ani jeden člověk nezemře při autonehodě v jejich modelech vyrobených po roce 2020, ale dokonce ani nebude vážně zraněn. A co je důležitější, než zdraví vaší rodiny?

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora