Volvo V40 R-Design poprvé v Paříži

Když jsem se před dvěma týdny svezl v novém Mercedesu třídy A, bez rozmyšlení jsem tento nesmírně atraktivní hatchback pasoval na první místo daného segmentu. Zkrátka a dobře, BMW řady 1 se na Áčko minimálně po stránce designu (jízdní vlastnosti budu radši hodnotit až po plnohodnotném testu) absolutně nechystá. Jenže tenkrát jsem úplně zapomněl na severskou automobilku Volvo a její model V40, který také vypadá naprosto báječně.

Když k tomu navíc přidáme atraktivní verzi R-Design, je najednou na špičce segmentu dost těsno. Ale od těchto soudů tu dnes nejsme. Na pořadu dne je totiž samotné Volvo V40 R-Design, které se veřejnosti poprvé představí na autosalonu v Paříži a oproti výchozí verzi přináší několik nových prvků.

Tím prvním a zároveň nejviditelnějším je optický paket zahrnující novou masku chladiče, nový přední nárazník s integrovaným pásem LED diod, stříbrné vnější zpětná zrcátka. Dále na vozidle nalezneme dvojici koncovek výfukového systému, difuzor a originální pětipaprsková litá kola o velikosti 17 palců (na přání jsou k mání i o palec větší). Exteriér tedy hodnotím na jedničku s hvězdičkou. A nezklame interiér?

Nezklame. Náš první pohled spočine na povedeném sportovním a kůží obšitém multifunkčním volantu, které doplňují hliníkové pedály, řadící páka a parkovací brzda. Základem pro daný model je textilní čalounění. Na druhou stranu nechybí tempomat, dešťové senzory, xenonové světlomety, bezklíčový vstup a jiné libůstky. O pohon této novinky se bude starat celá paleta pohonných jednotek, od základního čtyřválcového dieselu o zdvihovém objemu 1,6 litrů s výkonem 85 kW a průměrnou spotřebou 3,6 litrů na sto kilometrů. Opakem nabídky je pak přeplňovaný pětiválec o zdvihovém objemu 2,5 litrů o maximálním výkonu 187 kW (254 koní).

Jedinou špatnou zprávou je zatím chybějící ceník, který automobilka zveřejní na začátku příštího měsíce s tím, že první vyrobené kousky si noví majitelé odvezou v lednu příštího roku.

Mohlo by vás zajímat:  Peugeot 208 na ženevském autosalonu je jedním z nejkrásnějších vozů

Komentáře