Volvo XC60 6X6 pro účely filmových štábů

Pamatujete si, když jsme vám představili terénní šestikolku Mercedes-Benz G 63 AMG 6×6? Kdo si snad myslel, že tato podivná kreace se u žádné jiné automobilky nemůže objevit, ten se spletl. Nyní se totiž ukázalo Volvo, které vyrobilo zajímavý model XC60 6×6.   

Tento kousek je vyroben speciálně pro filmařské štáby a je tedy plně pojízdný a funkční. Jedná se o vůz dlouhý 5,6 metru, jenž je postaven v kooperaci s dalšími partnerskými společnostmi. Volvo XC60 6×6 nabízí opravdu královský ložný prostor, na kterém si žádný kameraman či fotograf nebude stěžovat na nedostatek místa. Ložná plocha je navíc vybavena černou protiskluzovou podložkou, spoustou úchytů pro techniku a důležitými elektrickými zásuvkami. Karoserie se vyznačuje matně černým lakem a díky speciální povrchové úpravě je tak minimalizován odraz světla v záběru. 

Mohlo by vás zajímat:  Chevrolet prezentuje nové Camaro Convertible

Podle švédského magazínu Auto Motor Sport pomohl se stavbou modelu XC60 6×6 i Leif Tuvesson, což je bývalý zaměstnanec vývojového oddělení společnosti Volvo a nynější šéf společnosti Caristo. 

Technické informace o vozidle prozatím nejsou známy. Pokud je označení 6×6 opravdu pravdivé, pak by se mohl tento vůz skutečně vyznačovat pohonem všech šesti kol.  Stejně tak není známa pohonná jednotka, která byla pro tohoto pracanta zvolena. 

Zdroj: Volvo