Volvo XC90 – nová generace již v roce 2014!

Volvo XC90 je v nabídce švédské automobilky už od roku 2002 a stále se prodává. Samozřejmě prošlo i tradičními modernizacemi, zřejmě ta poslední ho čeká v příštím roce. Ovšem i přesto všechno si drží své místo na trhu a ještě chvíli bude. Skandinávská značka totiž potvrdila, že nová generace SUV dorazí až v roce 2014.

Nové XC90 bude postaveno na zcela čerstvé platformě SPA (Scalable Product Architecture), což určitě slibuje nižší váhu a úsporu paliva. Nabídne dále i evoluční design, který by měl vycházet z dříve odhalených skic samotné automobilky. XC90 pro rok 2014 bude mít pod kapotou nejspíše nové čtyřválcové motory VEA, jež budou výkonnější, úspornější a lehčí než současné šestiválce.

Mohlo by vás zajímat:  Úprava ostřejší SQ5 TDI od společnosti ABT

Viceprezident značky, Peter Mertens, prohlásil: „Nová architektura pokrývá asi 2/3 z našich celkových prodejů. S asi 40% sdílených dílů mezi všemi automobily nezávisle na velikosti budeme ekonomicky prosperovat, což popožene naši soutěživost. Řekl také, že úspory umožní automobilce zaměřit se na individuální detaily, které jsou důležité pro naše zákazníky“.