Vonný stromeček málokdo používá správně. A ten, kdo ano, je druhým spíš pro smích

Young Asian Woman Hold Her Nose Because Bad Smell Dirty Car

Každý, kdo cestuje autem, chce, aby to v interiéru jeho vozu co možná nejpříjemněji vonělo. Možností, jak toho docílit, je celá řada. Základem je pochopitelně myslet na to, aby se v autě nedržela vlhkost a aby se z interiéru nestala popelnice. Potom už stačí pořídit některý z populárních osvěžovačů a v autě to může dokonale vonět. A jak? Výběr daných produktů je tak široký, že si každý může sám vybrat, co bude nejvíce preferovat.

Vonné stromečky jsou hitem

Jsou hitem i známou klasikou. Takzvané vonné stromečky má v autě pověšeno na zpětném zrcátku mnoho řidičů. Lákají především na výběr, barevné kombinace a pochopitelně také na to, že mohou nabídnout celou řadů různorodých vůní. Ne každý řidič ale ví, jak je správně používat. Řeklo by se sice, že pověsit daný stromeček na zrcátko není nic těžkého, ale opak je v tomto případě pravdou. Je nutné to udělat správně, jinak se z příjemného provonění interiéru stane pravý opak.

Mohlo by vás zajímat:  Garáže skrývají majetek za statisíce, zabezpečení ale chybí
Zdroj obrázku: Freepik

Vždy jenom s obalem

Všimli jste si někdy, že mnoho řidičů má tento vonný stromeček na zrcátku pověšený ještě s igelitovým obalem, ze kterého tento vonný prvek jenom trochu vykukuje? Pokud vás to zarazilo a pochybovali jste o duševním zdraví majitele takového auta, máme pro vás překvapivou informaci. Pověsit vonný stromeček na zpětné zrcátko i s obalem je totiž správné.

Sice to nevypadá nijak pěkně a pověšený stromeček s obalem může vyvolávat různé emoce, ale fakt je, že jinak byste ho umísťovat neměli. Pokud ho z obalu vybalíte a pověsíte celý, může být jeho vůně až příliš intenzivní a doslova nepříjemná. Právě díky obalu se však bude uvolňovat postupně, v optimálním množství. A tím, jak bude stromeček postupně vysychat, stačí stahovat igelitový obal a stále mít jistotu dostatku potřebné vůně. Jediný problém je tedy s estetikou, ale na druhou stranu – je to vaše auto a co v něm jak máte, může být každému úplně jedno.

Zdroj: Life Hacks
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora