Vše je napraveno! Naši zástupci na Dakaru mákli a sunou se dopředu

Desert 3291432 960 720[1]

Poslední etapy nebyly pro naše posádky nijak růžové. Buď se jim nedařilo technicky, nebo jezdecky. Jak oni, tak i fanoušci doufali, že se to zlepší. A stalo se. Vše je napraveno, jelikož 9. etapa přinesla našim velmi dobré výsledky. Zde je jejich pravidelný přehled.

Automobily

Ta lepší naše posádka, tedy Prokop, Tománek dojela v deváté etapě Rallye Dakar na velmi slibném 6. místě se ztrátou -22:59 na vítěze. Konečně se dočkali závodu, který by byl bez výraznějších komplikací, jako tomu bylo v předchozích etapách. Druzí naši zástupci, a to posádka Ouředníček, Křípal, dojeli na pozici 16. Ti již měli ztrátu přes 1:10. A jak vypadá průběžné pořadí? Vlastně stejně, jako výsledek deváté etapy. Prokop, Tománek jsou na šestém místě a Ouředníček, Křípal jsou šestnáctí.

Mohlo by vás zajímat:  Výjimečná čtyřkolka Engler F.F. Supersquad

Motocykly

V kategorii motocyklů se stále ukazuje, že dlouhodobě nejlepší z našich je Engel. Potvrdil to i na této etapě, kdy skončil na 19. místě. Nejblíže za ním se umístil Brabec, ale až na 34. pozici. Dále dojel Vlček – 45, Novotná 70 a Veselý – 72. Jak je vidět, dobrý posun zaznamenala právě Novotná, která v předchozích etapách dojížděla i kolem stého místa. V průběžném pořadí stále z našich vede Engel  který je na 16. místě, dále je to Brabec – 36, Vlček – 49, veselý 68 a posledním závodníkem z našich v průběžném pořadí je Novotná – 73.

Mohlo by vás zajímat:  Honda přichází s novým SUV

Kamiony

Sem vkládáme opravdu velké naděje. Ty sice po posledních etapách začínaly slábnout, ale nyní je opět důvod se radovat. Loprais zabral a dokázal dojet na 4. místě. A to s celkem přijatelnou ztrátou -28:30. Díky tomuto velmi dobrému umístění těsně za stupni vítězů si v průběžném pořadí drží 5. místo. Zde je však jeho ztráta už celkem propastná, jelikož činí – 6:05:02. Jelikož jde v kamionech už o posledního našeho zástupce, držme palce.