Vůně do auta pomohou nejenom se zápachem, ale zlepší i komfort jízdy

Air Freshener Car Black Interior Car Deflectors Sunlight Shines Through Windshield

Vůně nového auta je něco, na co mají některé automobilky i specializovaná oddělení. Když nasedneme do vozu, který před nedávnem sjel z výrobní linky, ucítíme zajímavé mísení příjemných pachů.

Ty se postupně vytrácejí a mnohdy, pokud se o auto nestaráme zrovna příkladně, se mohou objevovat i nepříjemné druhy zápachů. Jak na ně? Pomoc je jednoduchá. Základem je samozřejmě nedělat z vozu popelnici a dbát na jeho čistotu. Dále už stačí jenom opatřit si něco, co nám interiér dokonale provoní.

Vůně pomohou i se zápachem

Čas od času se zápach ve voze může objevit, i když se o auto důsledně staráme. Může to způsobit například vlhkost, nebo problém s klimatizací. Aby jízda nebyla utrpením, pomohou vůně do auta, které zajistí, že nežádoucí pachy budou eliminovány a příjemné vůně se budou linout po celém interiéru. Na trhu dnes existuje obrovská škála variant, ať už jde o provedení, nebo konkrétní příchuť.

Mohlo by vás zajímat:  Z kombíku si udělal výkonné monstrum. Mnohé úpravy se mu pod kapotu nevešly

Vůně mají vliv na každého z nás

I když si to mnozí z nás neuvědomují, vůně mají pozitivní vliv na naše smysly. Takzvané aromaterapie jsou mnohdy lepší, než antidepresiva plná chemie. V autě sice o aromaterapii mluvíme spíše v nadneseném významu, ale i tak může mít konkrétní příjemné aroma vliv na to, jak se za volantem cítíme, či jak jsme soustředění. Pocit pohody je dnes při řízení něco nesmírně důležitého.

Vůně jako designový doplněk

Doprovodným pozitivním efektem osvěžovačů do aut je i to, že se mohou stát velmi povedeným designovým prvkem, který každý interiér oživí, ale i ozvláštní. Příkladem může být panáček do auta, který se jednoduše umístí na výdech klimatizace. Díky své výrazné barvě bude k nepřehlédnutí. Přitáhne však nejenom pozornost očí, ale i nosu.

Mohlo by vás zajímat:  Na mnoha parkovištích nemají řidiči co dělat. Vyznat se v komplikovaných značkách není snadné

Kvalitní vydrží dlouho

Jak ale vybrat tu pravou vůni? Někdy to může být skutečný oříšek. Obecně však platí, že známé a osvědčené značky jsou sázkou na jistotu. Jak s ohledem na příjemnost vůně, tak s ohledem na její intenzitu, tak s ohledem na to, jak dlouho v autě vydrží.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora