Vůz roku 2019 se stal Jaguar I-Pace, vítězství bylo nejtěsnější v celé historii tohoto ocenění

V anketě „Car of the Year“ se pro tento rok umístil na prvním stupni vítězů Jaguar I-Pace. Výsledek byl těsný – první dva vozy dokonce získaly shodný počet bodů. Vyhlášení soutěže proběhlo před zahájením ženevského autosalonu. V porotě složené z různých motoristických novinářů seděl i Čech Jiří Duchoň.

Pořadí soutěže

Poprvé v historii získaly dva vozy – Jaguar I-Pace a Alpine A110 – v soutěži stejný počet bodů. Vítězem se nakonec stal I-Pace. Rozhodnutí padlo podle pomocného kritéria, ve kterém bylo zohledněno, kolik porotců umístilo jaký automobil na první místo. Po Jaguárovi I-Pace se zlatou medailí a Alpine A110 se stříbrnou, v pořadí následovali:

  • místo Kia Ceed,
  • místo patří Ford Focus
  • místo Citroën C5 Aircross
  • místo Peugeot

Více zajímavostí

Hlasování odstartovalo již loni 20. listopadu. Top 7 vozů, které prošly do finále, bylo testováno na okruhu CERAM v Mortefontaine. Do prvního března pak musel každý z porotců rozdělit svá hodnocení samozřejmě i se zdůvodněním. Vítězný Jaguar I-Pace je v historii ankety již třetím elektromobilem, který si tuto cenu odváží. V roce 2011 to byl Nissan Leaf a ihned následující sezónu Opel Ampera.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora