VW Beetle by se mohl přece jenom objevit

V jedno z našich předchozích článků jsme vás informovali o vozech, u kterých je aktuálně v prodeji jejich posední generace a žádná další se již nechystá. A jedním z daných vozidel, na které jsme samozřejmě upozorňovali, byl i známý model VW Beetle. Tedy nová verze která vychází z historického Brouka. Už dříve automobilka tvrdila, že Brouk již pokračovat nebude a jeho výroba skončí. Nyní to však vypadá na mírný obrat.

Nejprve minibus

Možná si vzpomenete na to, co bylo dalším typickým vozem této automobilky, pokud jde o éru hippies. Jednalo se o unikátní minibus, který byl ve své době velmi populární. Jeho výroba sice skončila, ale aktuálně bylo potvrzeno, že by se měl znovu objevit. Cesta k němu má vést přes platformu s názvem MEB, která je určená pro elektromobily. Půjde tedy spíše o unikátní počin, který by se měl v sériové verzi objevit zhruba kolem roku 2022. A v souvislosti s touto potvrzenou informací se začíná jasně spekulovat i nad tím, že by se mohl objevit opět VW Beetle.

Kompletně v elektřině

Jak už vychází z informací o nové platformě, tak se zcela pochopitelně očekává to, že nemluvíme o klasickém voze VW Beetle, ale mluvíme o unikátu, jelikož bude poháněný elektřinou. Tedy naše zprávy o tom, že klasický Brouk definitivně končí, byly pravdivé, jelikož v tomto případě mluvíme jak o tom, že nejde o nástupce současné generace, tak i o tom, že krok spojený s elektřinou už je přece jenom něco jiného. Ale je pravdou, že automobilky v něm budoucnost vidí.

Když bude, tak se 4 dveřmi

Nechme se tedy překvapit, zda daná verze bude nebo nebude. Když ale zůstaneme u daných spekulací, tak je třeba podívat se i na slova, která vyřkl Klaus Bischoff. Jedná se o šéfa designu Volkswagenu který jasně uvedl, že pokud by se na Beetlem v budoucnu uvažovalo, dojde také k výrazné změně designu. To proto, že u platformy MEB se počítá klasicky s čtyřdvéřový proveden vozů. A jelikož Volkswagen Beetle má jenom 2 dveře, byla by daná aplikace jak složitá, tak vlastně i nemožná. I z toho důvody by vznikl zcela nový design, který by využíval čtyř dveří.

Mohlo by vás zajímat:  Bezdrátové nabíjení elektromobilů? BMW už ho nabízí

Kdy? Dříve než za 5 let asi ne

Vyrojily se o otázky spojené s tím, kdy by se tedy Brouk mohl objevit. Tady už je to jenom vlna odhadů a tipů. Každopádně je pravdou, že jako první bude Volkswagen odhalovat již potvrzenou klasiku, a to v podobě právě elektrického minibusu. Jak bylo zmíněno, jedná se v tomto případě o rok 2022. Je tedy vcelku očekávatelné, že dříve než v daném roce to nebude. Orientačně tedy můžeme říci, že dříve jak za 5 let to s největší pravděpodobností nebude. Tedy pokud bude vůbec tato legenda oživena. Kdo ještě hledá standardní klasiku, má poslední chvíli na koupi.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora