Výběr rodinné dodávky není snadný. Zohlednit je třeba řadu parametrů, ze kterých se stává problém

Koupit auto, které by bylo určené pro rodinu, není úplně jednoduché. Prioritou v takovém případě je rozhodně praktičnost. Tedy dostatečný počet míst, dostatečná velikost interiéru a velký zavazadlový prostor. Není divu, že řada lidí začne hledat v segmentu dodávek. Jsou ale věci, na které v tu chvíli mohou narazit. A ty jsou problém.

Výška dodávky

S osobním automobilem výšku řeší jenom málokdo. Maximálně až ve chvíli, kdy na střeše auta veze kola nebo střešní box. Jinak to není potřeba. S dodávkou je to ale jinak. Jedná se o vozy vyšší, kde už je namístě výšku brát v potaz. Zvláště třeba v různých parkovacích domech nebo krytých garážích obchodních center. Může se snadno stát, že se tam auto nevejde. A nastává problém, kde parkovací místo najít.

Manipulace se sedadly

Na první pohled může interiér dodávky vypadat prostorně. Klidně pojme až devět lidí a každý zde má dostatek místa. Pozor ale na to, zda existuje možnost manipulovat se sedadly. Minimálně v tom rozsahu, že jdou posouvat. V menším obsazení to prospěje pohodlnosti, ale i velikosti zavazadlového prostoru. Uvědomění si tohoto problému až po koupi není nic příjemného.

Zdroj obrázku: Freepik

Velikost zavazadlového prostoru

Od dodávek se obecně očekává, že s velikostí zavazadlového prostoru nebude problém. Při pohledu na papír může hodnota objemu celkem zaujmout. Ale pozor. U řady dodávek přijde nepříjemné překvapení. Objem sice odpovídá, ale prostor zavazadelníku je spíše do výšky. To logicky znesnadňuje uložení většího počtu zavazadel, která mohou po otevření víka zavazadelníku také vypadnout.

Parkování ve městech

Na dostatečně prostorných parkovacích plochách není problém zastavit ani s větší dodávkou. Ve městě je to ale oříšek. Buď není místo dostatečně dlouhé, nebo není dostatečně široké, nebo je problém s dodávkou zatočit tak, aby se na místo dalo dostat. I toto se jeví jako komplikace, na kterou předem málokdo pomyslí.

Zdroj: https://www.liveabout.com/cons-of-owning-a-minivan-3129238