Vybíráte slušnou ojetinu do 100 000 Kč? Podívejte se na vhodné kandidáty

Ford Focus 2996069 960 720[1]

Ne každý má finance na to, aby si mohl dovolit koupit nové auto. Řada lidí tak raději sáhne po ojetině, která vyjde výhodněji. Kdo má ještě hlouběji do kapsy, ten musí počítat s určitým limitem. Pokud právě u vás činí 100 000 Kč, přinášíme vám tipy na několik aut, které by vám mohly vyhovovat. Jací jsou daní kandidáti?

Škoda

Jste věrni tuzemské značce a chcete se jí i nadále držet? Pokud ano, určitě může být přijatelnou volbou Škoda Fabia II. Výkon levnějších variant sice nijak výrazně neohromí, ale jako běžné auto do domácnosti vůz rozhodně postačí. Kladem auta může být i celkový dostatek náhradních dílů, ale i fakt, že vám auto dokáže opravit i jiným než jenom autorizovaný servis.

Mohlo by vás zajímat:  Obžaloba bývalého šéfa Volkswagenu je tu. Proč bude souzen?

Druhým naším tipem od této automobilky je Škoda Citigo. Hledáte-li spíše auto do města, určitě vás nezklame. Velké výkony ani velkou praktičnost od něj sice čekat nemusíte, ale na cesty do práce a na nákup je ideální volbou. Mnoho lidí ho označuje jako dobré auto pro manželku. Je toto váš cíl? Potom nešlápnete vedle.

Toyota

Stále jste přesvědčeni o tom, že Toyota je jasný symbol kvality a spolehlivosti? Sice už to není co bývalo, ale pár dobrých tipů v případě omezeného rozpočtu najít můžete. Jedním z takových je Toyota Yaris II. Opět nečekejte nijak velké auto se kterým vyrazíte na rodinnou dovolenou. Pokud však preferujete kratší pojíždění po městě, určitě nebudete zklamáni.

Mohlo by vás zajímat:  Dalším potrestaným ve skandálu s emisemi je Fiat Chrysler. Jak podváděl?

Ford

Hledáte přece jenom něco spíše praktičtějšího, stejně jako něco, co by i oproti poslední dvojici zmíněných vozů lépe vypadalo? Pokud ano, zkuste Ford Focus II. Druhá generace tohoto populárního auta rozhodně má co nabídnout jak v souvislosti se vzhledem, tak i zpracováním i výbavou. Rozhodně nezklame ani praktičnost vozu, nízké náklady na provoz, nebo celková spolehlivost.

Renault

Koupit za cenu sta tisíc povedené kompaktní aut nemusí být těžké, pokud víte že do této kategorie spadá také Renault Clio III. Třetí generace tohoto vozu rozhodně nezklame vzhledem, možností pohodlné jízdy městem, ale i přijatelnou praktičností. Kladem jsou přijatelné náklady na provoz, či dobré jízdní vlastnosti a také pohodlnost auta.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora