Vyhazovat tisíce za alarmy a další zabezpečení nebývá nutné. Nejlepší bezpečnostní prvky jsou zdarma

Nikdo nechce, aby mu bylo ukradeno auto. A tak dělá vše pro to, aby se tak nestalo. Někdo se rozhodne investovat nemalé peníze do různých zabezpečovacích prvků. Jsou to třeba alarmy, ale i zámky volantu nebo zámky řadicí páky. Všechny tyto věci něco stojí a abychom byli objektivní – zkušený zloděj si s nimi poradí. I proto je někteří berou jako zbytečnost a spoléhají na to, co je vlastně zdarma.

Zámky

Každé auto je vybaveno zámky. Někde je k dispozici bezklíčová technologie, někde centrální dálkové ovládání a jinde je to zase klasický klíček, kterým se musí v zámku otočit. Ve všech případech se jedná o prvek, kterým je nutné auto při odchodu zabezpečit. Už kvůli snaze zabránit zloději v krádeži, tak i kvůli pojišťovně, aby v případě krádeže vyplatila peníze. Je proto namístě se při odchodu od vozu přesvědčit, že je auto opravdu zamčené.

Zdroj obrázku: Freepik

Okna

Okna v autech nejsou jenom k tomu, aby šlo do interiéru světlo a abychom si jimi mohly vyvětrat nebo zajistit přijatelnější klima. Pochopitelně je můžeme považovat i za bezpečnostní prvek. Stačí mít jistotu, že jsou po odchodu od auta zavřená. Rozbít takové okénko není úplně jednoduché, neobejde se to bez hluku a nepořádku, a tak je vždy lepší okénka stáhnout než nabídnout zlodějům otevřeným oknem bezproblémový vstup do auta. Opět tedy platí před odchodem od auta vše důkladně zkontrolovat.

Imobilizér

Zkoušeli jste své auto nastartovat jiným klíčkem od stejného typu vozu? Samozřejmě, že to nešlo. Důvodem je takzvaný imobilizér. Další z bezpečnostních prvků, který je klasickou součástí aut. Jedná se o elektronické zařízení, které brání nastartování motoru v situaci, kdy by byl použitý jiný klíček. Nezkušený zloděj má v tu chvíli smůlu. Pozor tedy jenom na situace, abyste svůj klíček někde neztratili, nebo dokonce neměli náhradní schovaný uvnitř auta. Jinak to zlodějům značně usnadníte.

Zdroj: https://www.allstate.com/resources/car-insurance/avoiding-car-theft