Výhody povinného ručení


I když je toto pojištění zákonem nařízené, neznamená to, že nemůže mít povinné ručení auta žádné výhody. Právě naopak. Stačí se totiž podívat na hlavní parametry a i vám může být jasné, že když využíváte srovnání povinného ručení na webu Porovnej24.cz, lze se na hlavní pozitiva přímo zaměřit. Nyní se dostáváme k prvnímu pozitivu, které souvisí s tím, že si lze pojistku sjednat jednoduše a rychle. Lze to právě díky danému online porovnávači, který je ideální cestou pro každého, kdo nechce trávit schvalováním dlouhé hodiny na pobočce, ale chce vše zvládnout rychle a jednoduše, právě z pohodlí svého domova. Tím ale výhody nekončí.

Pojistka může být levná

Druhé pozitivum se samozřejmě týká ceny. Pokud bychom měli být konkrétní, nesmíme zapomínat na to, že sjednat si nejlevnější povinné ručení na našem trhu rozhodně není nic složitého. Díky tomu nás může ochrana vyjít třeba i na několik set korun, díky čemuž ušetříme třeba i tisíce ročně. V souvislosti s výše uvedeným platí, že není třeba studovat ceník povinného ručení a následně složitě vybírat pojišťovnu. Stačí provést ono porovnání povinného ručení, které je spojeno s možností ihned vidět, která pojišťovna a jaká pojistka patří mezi nejlevnější na trhu. A zvolit si ji je otázkou několika vteřin.

Není to jenom standardní ochrana, kterou nám pojistka nabídne

Nyní se dostáváme o k možnostem samotné ochrany, které jsou spojeny s tím, kdy nám přijde daná pojistka vhod. Může nejenom proplatit škody při dopravní nehodě. Pokud je použita kalkulačka povinného ručení, a to k tomu, abychom mohli vybrat správnou pojistku, můžeme si navolit i další možnosti toho, co nám povinné ručení online nabídne. Pro auta i motorky. Kromě asistenčních služeb můžeme pojistit třeba i naše auto, stejně jako máme možnost pojistit i naše zavazadla, stejně jako třeba i naše pasažéry. I to jsou zajímavé výhody, které se k této povinné a nařízení pojistce vážou. A kdo ji musí mít? Každý motorista.
 

Mohlo by vás zajímat:  Konec platnosti autolékárniček v roce 2014