Výkon 5222 koní? Možná bude skutečně reálný

Vozů, které se doslova předhánějí v tom, kolik koní nabídnou pod kapotou, je celá řada. Mezi známé automobily a jejich vyhlášené supersporty bys se dost možná mohlo dostat ještě jedno auto. A jelikož je spojeno s výkonem 5222 koní, tak se dá jasně očekávat, že všem klasickým automobilkám doslova vytře zrak.

Alieno Arcanum

Nebudeme vás napínat a hned uvedeme, že daný model vozu, který by to měl jednou dokázat, je model s názvem Alieno Arcanum. Ten by se měl považovat za aktuálně nejvýkonnější supersport na planetě. A vzhledem k jeho výkonu by mu to mělo vydržet celkem dlouho. Ostatně stačí se podívat na to, kolik koní má Bugatti Chiron, který danému žebříčku nyní vládne. Je to „jenom“ 1 500 koní. A tak je hodnota 5 222 koní opravdu obdivuhodná

Jedinečný elektromobil

Zapomínat nelze ještě na další unikáty, které se k tomuto vozu vážou. Konkrétně zapomeňte na to, že by se pod kapotou nacházel spalovací motor. Alieno Arcanum totiž je elektromobilem. To ve světě supersportů sice není už nic až tak výjimečného, ale když se opět podíváme a hodnotu výkonu, tak je to unikát. Zajímavé je však i to, že jeho rychlost by měla činit až neuvěřitelných 488 kilometrů v hodině. Dále dokáže zaujmout i jeho dojezd, který v ideálních podmínkách činí 1 020 kilometrů.

Hned ve 4 variantách

Model Alieno Arcanum má být dostupný hned ve 4 jednotlivých variantách. Pokud jde o zmíněný výkon, tak právě ten má mít ona verze nevyšší, tedy Alieno Arcanum RP 5. Dále budou k dispozici další verze. A to RP4, která má nabídnou výkon 4 351 koní. Dále by to měla být RP3 s výkonem 3 481 koní. Pokud jde o tu nejméně výkonnou, tak ta ponese označení RP2 a její výkon má být 2 610 koní.

Mohlo by vás zajímat:  Opel chce v příštích 12 měsících uvézt 3 nové motory

Pokud se snažíte zjistit, co znamená ono označení RP, tak je to zkratka pro označení syrové síly, tedy Raw Power. Jak je vidět, tak i ten nejméně výkonný model bude na poli elektromobilů a také supersportů jasně dominovat.

Třífázové motory na střídavý proud

Ty by měly tento model pohánět. O to, aby bylo dosaženo daného výkonu, se firma postará vcelku jednoduše. Nebude vyvíjet nové motorizace, ale jednoduše jich pod kapotu nacpe více. Nejvýkonnější model Alieno Arcanum RP5 jich má využívat celkem 24. Oproti tomu ten nejméně výkonný by jich měl mít pod kapotou přesně 12.

Dále by se měly objevit i unikátní baterie. Zatímco u většiny výrobců převládá jasná klasika, kterou jsou baterie lithio-iontové, tady musíme jasně mluvit o grafenových lithium-polymerových bateriích. Dále by měly být použity také speciální kondenzátory, jejichž cílem je jak rychlé vstřebání elektřiny, tak hlavně její rychlé uvolnění. I to se následně podepíše na celkově pozitivních a unikátních vlastnostech.

Cena? Od 20 000 000

Zajímá vás, na kolik takový unikát vyjde? Cena začíná na částce zhruba 20 milionů korun českých. Mluvíme zde však o ceně, která je pochopitelně spojena s nejméně výkonný modelem. Pokud byste se rozhodli sáhnout po vlajkové lodi, je třeba si připravit sumu ve výši necelých 40 000 000 korun českých. Na druhou stranu si budete moci vybrat, zda chcete vůz který bude nastaven s ohledem na to, zda ho chcete používat hlavně na silnici, na okruhu, nebo na klasických závodech.

Jedna nevýhoda? Ještě neexistuje

I když všechny parametry vozu jsou doslova úchvatné, musíme říci, že bulharská automobilka která chce nabízet tento model, přišla na závěr své zprávy s jednou celkem podstatnou nevýhodou. O jakou se jedná? Daný automobil ještě vůbec neexistuje. K dispozici tak jsou zatím jenom návrhy a také počítačové simulace, které ukazují tento model v akci. Na druhou stranu automobilka dodává to, že pokud si ho někdo skutečně objedná, je připravena ho dodat zhruba za 30 měsíců od objednání. To je za dobu 2,5 roku. Otázkou je, zda se někomu vyplatí čekat.

Komentáře