Výměna baterie nemusí být hlavní problém. Horší jsou následující potíže, se kterými málokdo počítá

V chladnějších dnech přicházejí problémy. Obvykle se týkají startování vozu. Důvodů, proč auto nenaskočí, může být několik. Jeden hlavní se týká autobaterie. Ta buď není nabitá, nebo dosloužila. V obou případech je nezbytná její kontrola a následné vyjmutí. A to buď za účelem nabití, nebo za účelem výměny za novou, která by měla minimálně několik dalších let bez problémů sloužit. S odpojením konektorů ale může přijít několik doprovodných problémů, které končí i v servise.

Autorádio

Je velmi pravděpodobné, že po odpojení autobaterie dojde k tomu, že po připojení nové nebude funkční autorádio. Důvod toho je celkem prostý. Zablokuje se jako určitá ochrana před jeho krádeží. V takovém případě je nezbytné opatřit si kód. Možná jste ho dostali od předchozího majitele auta, možná je v servisní knížce a také ho lze vygenerovat v různých online nástrojích. Je ale také velmi pravděpodobné, že pro jeho zjištění bude nezbytné navštívit autorizovaný servis.

Spárování

Po odpojení autobaterie se může stát, že bude potřeba nějaké to párování. Může se jednat například o data určená pro řídicí jednotku auta. Nemusí být také výjimkou to, že se bude párovat například dálkové ovládání vozu, tedy centrální zamykání. Vždy v danou chvíli záleží na značce a typu vozu a samozřejmě roce jeho výroby. Čím novější auto plné elektroniky, tím více problémů a nezbytností se může objevit.

Zdroj obrázku: Freepik

Chybný výběr akumulátoru

Stát se může i to, že dojde ke koupi nesprávné autobaterie. Velmi časté je to hlavně u silnějších vozidel, stejně jako u těch, které už využívají systém start/stop. Po montáži nového akumulátoru se zjistí, že auto nefunguje, jak má. Obvykle tedy končí v servisu, kde se zjistí, že jde o poměrně banální závadu – opět špatný akumulátor.

Mohlo by vás zajímat:  Spoléhat na přednost zprava se může vymstít. Stačí jedna značka a policie ví, koho pokutovat

Zkrat akumulátoru

Není nic výjimečného, že výměna baterií v domácích podmínkách, neodborně, může být spojena s pohromou. Rizikem je primárně zkrat. U staré baterie až tak nevadí, ale u té nové to může být problém, který opět může majitele vozu nasměrovat do servisu.

Zdroj: https://www.tayna.co.uk/tutorials/change-car-battery-without-losing-radio-code