Za kolik lze dnes koupit nejlevněji nové auto?

Přestože ceny pohonných hmot mají stále stoupající tendenci, podle počtu aut na vozovce to rozhodně není poznat. Jízda autem je pohodlná a nabízí nám svobodu. Proto je naprosto pochopitelné, že se ji nechce nikdo vzdát. Dokonce i když v současné době zatoužíte po novém voze, nezničí to váš rodinný rozpočet.

Přinášíme vám aktuální ceny nových aut, díky kterým budete mít přehled o současném trhu a třeba si i nějaké nové auto pořídíte.

Minimální cena za nový vůz

Po jakém voze toužíte? Přejete si pohon na všechna kola či hatchback? Preferujete některou značku? Všechny tyto parametry totiž ovlivní váš výběr. Za nejlevnější nové auto, které si můžete aktuálně v Česku pořídit, zaplatíte částku přesahující 200 000 Kč.

Oblíbené modely, na které je spolehnutí

Jaké vozy patří k těm aktuálně nejlevnějším? Jedná se o oblíbené modely Fabia, Sandero či Aygo. Výhodou nového vozu je rozhodně záruka toho, že vůz je v perfektním stavu, protože sjel z výrobní linky. Pro náročné řidiče ale může být nevýhodou těchto levných modelů fakt, že jsou prodávány v základní výbavě. Některé vymoženosti tak budou muset oželet.

Mohlo by vás zajímat:  Auto nemusí za pár let skončit ve šrotu, jeho životnost může řidič ovlivnit

Za kolik pořídíte nový elektromobil?

Zatímco ceny nejlevnějších vozů se spalovacími motory začínají nad částkou 200 000 Kč, za nové elektromobily zaplatíte téměř desetinásobek. Ovšem i u nich se vyplatí pořídit si nový model, který bude spolehlivý. Nejlepší elektromobil na trhu je samozřejmě Tesla, která začíná pomalu, ale jistě, zaplavovat také české silnice. Na jedno nabití můžete počítat s dojezdem přesahujícím 500 kilometrů. Což není vůbec špatné.

Ať už vaše srdce touží po klasickém spalovacím motoru, který vám vrní pod kapotou při každém polechtání plynového pedálu nebo vás naopak oslovují elektromobily, můžete si svůj sen o novém automobilu splnit.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora