Za měsíc vypukne velká policejní akce. Buďte připraveni

Zbývá přesně měsíc do startu velké policejní akce, která má proběhnout na celém území naší země. Nutno říci, že už dlouhou dobu policie v tak hojném počtu do ulic nevyrazila, a tak je na místě posvítit si na neukázněné řidiče více než jenom v případě běžných namátkových kontrol, které přece jenom nejsou až tak časté. Kdo jezdí pravidelně, ten to musí potvrdit.

Kdy policejní akce proběhne?

Bude tomu přesně za měsíc. Konkrétně tedy v termínu počínajícím dnem 13. prosince a končícím dnem následujícím, tedy 14. prosincem. Jedná se o víkend a předpokládá se, že na silnicích bude velmi rušno. Jde o předposlední víkend před samotnými Vánoci, a tak bude mnoho lidí řešit nákupy dárků, ale třeba i potravin a mnoho dalšího. Očekává se tedy, že na silnice vyjedou i takzvaní sváteční řidiči, aby o víkendu vyřešili vše, co s Vánoci souvisí.

Co se bude kontrolovat?

Na co se tato velká bezpečnostní policejní akce zaměří? Primárně to bude alkohol za volantem, který není v období vánočních svátků až tak neobvyklý. Jak proto, že se může jezdit po návštěvách kde si každý rád dá sklenku, tak proto že svátky jsou náporem na psychiku, a to může mnoho lidí řešit právě alkoholickým nápojem. Kdo následně sedne za volant, ten ohrožuje nejenom sebe, ale i ostatní.

Dále se policie zaměří také na zapnutí bezpečnostních pásů, stejně jako se zaměří i na děti a na to, zda jsou správně usazeny v dětských sedačkách, které by navíc měly odpovídat i věku, velikosti a váze dítěte. Další oblast činnosti mý být ryze preventivní. Viditelné hlídky na silnicích mají odradit silniční piráty od hazardování a zároveň mají přinést vystresovaným řidičům určitý klid v tom, aby v případě nečekané situace nijak nezmatkovali.

Mohlo by vás zajímat:  Subaru WRX STI a Mark Higgins pokořili vlastní rekord na Isle of Man

Kde akce proběhne?

Bude celostátní, a tak bude možné zvýšený počet policejních hlídek vidět po celém území naší České republiky. Je tedy jedno, kde bydlíte. Přesně za měsíc o víkendu buďte pro jistotu obezřetní a jezděte tak, jak se má.

Komentáře