Za pár měsíců se dočkáme ostřejšího Cee’du GT

Kia plánuje založit novou řadu sportovních modelů, jejíž vlajkovou lodí se stane kupé GT a kompaktní roadster. Na nižším stupínku bude stát ostřejší verze povedeného dua Pro_Cee’d GT a Cee’d GT

Kia tak chce více zatopit klasickým hot hatchům nižší střední třídy jakými jsou třeba Golf GTI nebo Focus ST. Třídveřový Pro_Cee’d GT i pětidveřový Cee’d GT jsou totiž více rychlými verzemi klasického Cee’du než hot hatchem v pravém slova smyslu. 

Rychlejší verze obou modelů bude vyvíjena v technickém centru značek Kia a Hyundai na Nürburgringu. Spíše než vyšší výkon však plánují inženýři zvolit cestu snižování hmotnosti a lepšího naladění podvozku. Znamená to tedy, že výkon 204 koní, který má současná přeplňovaná 1.6 T-GDI, se moc měnit nebude. Jestli se dočkáme pořádné hardcore verze, jako například u minulého Méganu RS, kdy se na konci kariéry objevila brutálně odlehčená verze R26.R, která dlouho držela rekord na Nordschleife pro nejrychlejší auto s předním pohonem, je ve hvězdách. 

Kromě ostřejšího Cee’du GT údajně v Kii pečou i sportovnější provedení malého Ria. To by se mělo objevit během 12 – 18 měsíců, což je také čas příchodu omlazené verze korejského hatchbacku. Jisté úpravy výkonu čekají také na crossover Soul, zdroje z automobilky však tuto informaci zatím nespecifikovaly. Poslední zajímavostí ze svět kompaktů značky Kia je vývoj přeplňovaného litrového tříválce, který se poprvé objeví v modelu Cee’d okolo roku 2015. 

Mohlo by vás zajímat:  BMW představuje vrcholnou M5 Competition s výkonem 625 koní

Zdroj: autoexpress.co.uk