Začíná motorkářská sezóna – připravte se!

Přestože to tak možná při pohledu z okna nevypadá, motorkářská sezona klepe na dveře! Jste na ni ale dobře připraveni? Máte skutečně kvalitní moto oblečení? Pokud tomu tak není, případně si nejste úplně jisti, je nejvyšší čas s tím něco udělat. Ideální pro nakupování je bezpochyby spojit příjemné s užitečným. Co takhle navštívit nějaký veletrh? Poučíte se a zároveň seženete tolik potřebnou výbavu pro Vaše toulky na motocyklu. Příležitostí pro podobné nákupy byl třeba na začátku března pořádaný veletrh Motocykl Praha. Ti, kteří ho zmeškali, však nemusí smutnit, příležitost k doplnění výbavy se jistě ještě naskytne.

Zřejmě nejdůležitější součástí oblečení každého motorkáře jsou kalhoty a motorkářská bunda. Jak si však vybrat správně? Především je nutné mít na paměti, že mnohem více než paráda by měla při výběru hrát roli snaha o co nejvyšší bezpečnost a také ochranu před různými rozmary počasí. Každý správný motorkář dbá především na to, aby jeho bunda i kalhoty na motorku nepropouštěly vodu a byly vybaveny reflexními páskami, které ho činí dobře viditelným. Je přitom samozřejmé, že opravdový motorkář se nezalekne ani chladnějšího počasí! Proto je dobré upřednostňovat dvouvrstvé oblečení s tepelnou vložkou a ochranou proti profouknutí.

Mohlo by vás zajímat:  Jak ušetřit při nákupu ojetého vozu

Hamletovské dilema musí řešit i motorkáři. Neptají se však: „Být či nebýt?“, ale jejich otázka zní: „Kůže nebo textil?“ Žádnou volbu přitom není možné označit jako jednoznačně správnou nebo špatnou. Je tomu tak z toho důvodu, že oba materiály mají své nezpochybnitelné výhody i nevýhody. Kožené oblečení Vám poskytne mnohem vyšší bezpečnost, což oceníte především při pádech na asfalt. Na druhou stranu je kůže přece jen více nepohodlná, a to při dlouhých jízdách i nepřízni počasí. U textilního materiálu, především u volnějších střihů bund i kalhot, je zvýšené nebezpečí nezpochybnitelné. Pro vyznavače sportovních a závodních motorek lze proto doporučit hlavně kožené vybavení, kdežto příznivci cestovních motorek, endura a skútrů spíše ocení textilní materiál.

Pozornost se vyplatí věnovat i nákupu vhodných rukavic na motorku, brýlí, funkčního nebo termo prádla a samozřejmě helmy. V těchto případech se jistě vyplatí za kvalitu připlatit, protože tím investujete do ochrany své vlastní osoby. Závěrem lze již jen popřát šťastnou cestu a mnoho kilometrů bez nehod!

Sponzorem článku je výrobce moto oblečení M-B-W.cz

Mohlo by vás zajímat:  Kvalitní pneumatiky všech druhů – jde to levně?