Začínající řidiči si kupují technicky nevyhovující auta, hledí při výběru na jiné věci

Mnoho lidí už se nemůže dočkat osmnáctých narozenin. S nimi je kromě jiného spojena i možnost získat řidičské oprávnění. A kdo má řidičák v kapse, nechce jezdit jenom autem svých rodičů, ale chce vlastní vůz. A jsou to právě začínající řidiči, kteří si obvykle koupí auto zcela nevyhovující. Ne vždy za to ale mohou. Obvykle je k takovému vozu dotlačí okolnosti.

Hlavně výkonné auto

Výkonná auta mohou být v rukách mladých, začínajících řidičů něco jako zbraň. Ne že by se s méně výkonným autem nedalo rozjet na vyšší rychlost, ale ty vozy s pořádným přídělem koní pod kapotou mohou být krokem k agresivnější jízdě. A právě snaha se předvádět v kombinaci s nezkušeností mohou mít fatální následky. A to vše často jenom proto, že mít výkonné auto bývá určitým symbolem prestiže.

Jen konkrétní značka nebo typ

Škála vozidel, které by mohly být dobrou volnou pro začínajícího řidiče, je opravdu různorodá. Řada z nich však často sáhne staré známé klasice. Jsou to mnohdy vozy BMW, jsou to vozy Audi, ale i různé ostré verze některých automobilek. Jaký je důvod, že jdou mladí řidiči právě tímto směrem? Opět to souvisí s určitou prestiží, stejně jako se zmíněným výkonem.

Zdroj obrázku: Pixabay

Většinou starší kus

Když se jedná o prestižní značku nebo ostřejší verzi v kombinaci se silným motorem, je třeba počítat i s vyšší cenou. Mladý řidič obvykle nemá tolik našetřeno a jako studujícímu je mu půjčka zapovězena. Proto logicky sáhne po tom, na co má. Většinou jde o opravdu starší kus, který nemusí vyhovovat ani z hlediska technického, ani z hlediska bezpečnosti. Jezdit v takovém autě může být velké riziko.

S pochybnou historií

Zatímco v pozdějším věku nás zajímá i historie vozu, třeba to zda nebyl bouraný nebo zda nemá stočený tachometr, v mládí se obvykle na nic podobného nehledí. Důležité je, aby auto vyhovovalo vzhledem, výkonem a jezdilo. Co vše se s ním dělo v minulosti začínajícího řidiče obvykle nezajímá. Jde slepě za tím, co chce.

Zdroj: https://driversed.com/trending/buying-your-first-car-a-guide-for-teens-and-everyone-else