Zahájení výroby evropského modelu Kia Sportage je tady. Pátá generace SUV Kia sjíždí z výrobní linky ve slovenské Žilině

Kia Sportage Zahájení Výroby 5.gen 02

V evropském závodě Kia v Žilině na Slovensku byla zahájena výroba nového modelu Kia Sportage. Poprvé ve své 28leté modelové historii bude nejprodávanější SUV značky k dispozici ve verzi určené speciálně pro Evropu. Model založený na nové platformě se vyznačuje mohutným a elegantním designem exteriéru a špičkovým interiérem na prémiové úrovni se zakřiveným panoramatickým displejem a nejmodernějšími aplikacemi pro připojení.

Nová generace modelu je z hlediska pohonu přizpůsobena požadavkům evropských zákazníků: Poprvé bude Sportage nabízena ve verzi plug-in hybrid (zahájení výroby v únoru 2022). Spektrum pohonů zahrnuje také hybridní a mild-hybridní technologie, vysoce účinné zážehové a vznětové motory s nízkými emisemi v několika výkonových stupních, různé převodovky a pohon předních i všech kol. Nové SUV působí mimořádně dynamicky ve sportovní designové variantě GT-line, která nabízí další premiéru: V této verzi je Sportage poprvé nabízen ve dvoubarevném laku s černou střechou.

Mohlo by vás zajímat:  Renault uvádí v Japonsku novou generaci modelu Lutecia

Díky vysoké flexibilitě a modularitě moderního závodu Kia lze v Žilině vyrábět všechny varianty pohonů. Modely Sportage pro evropský trh se zde vyrábějí od otevření závodu v roce 2006. Z výrobní linky v Žilině dosud sjely více než 2 miliony kusů SUV, z toho 104 500 modelů druhé generace, 797 500 modelů třetí generace a více než milion kusů současné čtvrté generace, která se začala vyrábět na konci roku 2015. Celkem závod od svého založení vyrobil více než 4 miliony vozů Kia.

Zdroj: TZ Kia
Jakub Horák

O Jakub Horák

Kontakt na autora: jakub.horak@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora