Zahřát motor je vhodné pomalou jízdou v nízkých otáčkách. Volnoběh mu škodí

Man Hand Inserting Car Key Into Keyhole Start Car Starting Engine By Driver

V motoristických kruzích se často diskutuje o správném zahřívání motoru, ale v mnoha případech je to spíše zbytečné. Když máme auto několik let a poté ho prodáme, není nutné se příliš starat o správné zahřívání motoru. Když dochází k pravidelné údržbě, jako jsou výměny oleje, a jízda po nastartování není extrémně agresivní, je velmi nepravděpodobné, že by se rozdíl v tom, zda byl motor správně zahříván, nebo nebyl, projevil.

Jak zahřát motor při koupi nového auta?

Na druhou stranu, když si kupujeme auto, které chceme mít až do konce jeho životnosti, měli bychom klást důraz na co největší životnost auta a podobné zahřívání motoru je stoprocentně namístě. To znamená nezahřívat motor dlouho na volnoběh, ale naopak nechat ho běžet pár desítek vteřin a poté pomalu vyjet. A zahřívat pozvolnou jízdou v nízkých otáčkách. Takový postup zajistí, že motor bude mít dlouhou životnost a nebudou se na něm projevovat žádné problémy.

Mohlo by vás zajímat:  Nízký kilometrový nájezd u ojetého vozu může značit závažnější problém než jen stočený tachometr
Zdroj obrázku: Freepik

Problémem při koupi ojetého auta je, že není možné zjistit, jak se k motoru choval majitel předchozí. I když děláme vše podle doporučení odborníků, mohou naše snahy z důvodu nesprávné péče předchozího majitele přijít vniveč. Proto je důležité vybírat si ojeté auto pečlivě a prověřit jeho historii.

Pro koho je správné zahřívání motoru důležité?

Konečně, správné zahřívání motoru je důležité především pro ty, kdo chtějí své auto mít co nejdéle a chtějí mít jistotu, že se na motoru neprojeví žádné problémy. Pro ty, kdo auto mění pravidelně, není nutné se příliš starat o správné zahřívání motoru.

Zdroj: https://driversed.com/trending/warming-up-your-car-the-right-way-to-get-on-the-road-in-cold-weather
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora