Zájemci o ojetinu se záměrně vyhýbají autům z některých zemí a podle odborníků dělají dobře

Yellow 84579 1280

Jsou země, kterým bychom se měli při výběru ojetiny raději vyhnout. Mnozí to velmi dobře vědí, a tak si zjišťují, odkud nabízené auto je. Pokud pochází ze země, kterou mají na svém seznamu zapovězených, raději odmítnou a hledají dále. A mnozí potvrzují, že toto rozhodnutí není založeno na žádných mýtech nebo polopravdách, ale na skutečné realitě. A o jaké země se nejčastěji jedná?

Velká Británie

Proč není vhodné kupovat si auto z Velké Británie? Důvodem není ani to, že snad země vystoupila z Evropské unie, stejně to není ani to, že se jedná o zemi ostrovní. Ten hlavní důvod je celkem prostý. Ve Velké Británii se nejezdí vpravo, ale vlevo. To znamená, že tamní vozy nemají volant na levé straně, ale mají ho na pravé. Koupit a dovézt takové auto do České republiky není samo o sobě nic složitého. Komplikace ale nastane ve chvíli, kdy si ho chceme zaregistrovat.

Mohlo by vás zajímat:  Tyhle problémy ojetého vozu nechce žádný prodejce přiznat. Zatajit může i to nejdůležitější
Zdroj obrázku: Pixabay

Přímořské státy

Je jedno, o jaký přímořský stát se jedná. Typicky jde ale o země na jihu Evropy, jako například Itálii, Chorvatsko nebo třeba Španělsko a Portugalsko. V čem může být hlavní problém, pokud pomineme temperament některých národů a to, že s vozem často jezdí stylem brzdy/plyn? Důvod je celkem jednoduchý. Přímořské státy omývá moře, které s sebou přináší zvýšenou vlhkost vzduchu a výskyt soli v něm. A každý už ze základní školy ví, že právě vlhkost a působení soli mají velký vliv na vznik koroze. Auto z přímořských zemí tak může začít velmi brzy rezivět. A nejde jenom o karoserii, ale klidně i o elektroinstalaci.

Mohlo by vás zajímat:  Kvůli stání na brzdě jsem už zažil několik konfliktů. Dělám to stále, abych chránil svou automatickou převodovku

Země východní Evropy

Při výběru ojetiny je vhodné vyhnout se také dovozu z východních zemí Evropy. Koupě takového auta z daných oblastí může být velký risk. A argumentů je v takovém případě hned několik. Rizikem mohou být různé pochybné a nekvalitní opravy auta, ne úplně kvalitní paliva, výrazné poničení z tamních silnic, nebo může mít vůz klidně i stočený tachometr. Nic z toho nejsou věci, co bychom při koupi vozu chtěli riskovat.

Zdroj: https://www.quora.com/Which-country-is-the-cheapest-to-buy-a-used-car-in-the-world
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora