Při policejní kontrole se lze vyhnout pokutě celkem jednoduše. Ne každý ale zná všechny možnosti

Policejní kontrola není nic příjemného. A je jedno, zda je namátková, nebo je spojena s podezřením na konkrétní přestupek. V obou případech to znamená primárně zdržení, možná i zaplacení pokuty. A v jaké je výši? Ovlivňuje to především závažnost přestupku, ale i to, jak s policií jednáme. Spáchali jsme něco? V první řadě je třeba si uvědomit, že důvodem silniční kontroly je v podstatě podezření ze spáchání přestupku.

Číst více

Zloději mohou využít prvních mrazů k vykrádání aut. Jednoduchou fintou dostanou majitele z vozu

První noční a ranní mrazíky mohou mnoho řidičů značně potrápit. Mnozí jsou doslova zaskočeni tím, že ráno po příchodu ke svému vozu musí začít škrabat namrzlá okna. To je nejenom činnost značně nepříjemná, ale mnohdy i zdlouhavá. Ne každý má vyhřívání skel nebo nezávislé topení, aby se této činnosti ušetřil. A čím více bude mrznout, tím pravidelnější tato činnost bude.

Číst více

Tahle populární auta obyvatelé měst nenávidí. Komplikují dopravu a ohrožují ty nejzranitelnější

Co je dnes na poli automobilového trhu trendem? Rozhodně to jsou vozy z kategorie SUV. Sice mnohdy nedosahují praktičnosti kombíků, ale působí velkým a robustním i praktickým dojmem. Alespoň naoko. Pohled do portfolia automobilek naznačuje, že je to trend, který stále trvá. A to ať jde o klasicky velká SUV, nebo i ta menší, označovaná jako crossovery.

Číst více

Otevřít dveře u auta vypadá banálně. Přesto to málokdo dělá správně, většina zbytečně riskuje

Dá se říct, že otevírání dveří u auta není žádná věda. Ano, ale jenom ve chvíli, kdy máte auto na svém dvorku nebo v garáži. Jakmile z něho vystupujete na ulici nebo parkovišti, hrozí nebezpečí. Pohyb okolo vozu může být různý. Chodec, cyklista, dítě, další parkující vůz… Je toho mnoho, co se dá přehlédnout. I proto je vhodné techniku otevírání dveří inovovat.

Číst více

Výběr správného sedadla může zachránit život. Tohle jsou nebezpečnější místa v autě a autobuse

O tom, zda bude cesta bezpečná, rozhoduje mnoho faktorů. Samotný řidič dopravního prostředku, jeho stáří a kvalita, bezpečnostní prvky, ostatní účastníci silničního provozu, povětrnostní podmínky… Rozhoduje ale i to, kam konkrétně si sednete. Jsou místa, kam raději nesedat. A naopak místa, kam si určitě sednout. Kde sedět v autě?

Číst více

Nasednout a jet. Tak jednoduché to není, při startování jde udělat hned čtyři zásadní chyby

Je úkon, který po usednutí do auta děláme naprosto automaticky. Jedná se o startování. V moderních autech stačí zmáčknout tlačítko, což může mnoho problémů eliminovat, jelikož auto si vše řídí elektronikou. Ve starších nebo levnějších se neobejdeme bez klíčku. A právě tady lze napáchat mnoho problémů. Rychlé otočení klíčkem Řada řidičů dělá stále stejnou chybu.

Číst více