Tyhle způsoby očištění a odmrazení auta raději nezkoušejte. Následky nikdo zažít nechce

Zasněžené a omrzlé auto, to je důvod k nepříčetnosti. Řidiči, kteří nemají vlastní garáž, často hledají a vymýšlí způsoby, jak vše z vozu odstranit co nejjednodušeji, někdy i co nejrychleji. Všechny tyto metody se ale ukazují jako značně problémové. Proč? Použití běžného koštěte Na ometání sněhu bychom měli mít ve voze speciální smetáček. Určený právě a jenom na sníh.

Číst více

Majitelé elektromobilu musí řešit ten samý problém jako řidiči spalováků. Málokdo ho ale čeká

Pokud majitele elektromobilu něco zajímá, je to především stav nabití hlavního akumulátoru. Právě samotné množství energie v baterce ovlivní to, jak daleko auto dojede a za jak dlouho bude nutné znovu dobíjet. Mnoho elektromobilistů však může být překvapeno tím, že i když mají baterku plnou, nemusí odjet. Jakto? Dvě baterie Když se mluví o bateriích v elektromobilu, pochopitelně výhradně jen o hlavním akumulátoru.

Číst více

Obytné zóny prokážou, který řidič skutečně zná pravidla. Nevědomost může končit i fatálně

O každém držiteli řidičského oprávnění můžeme říci, že absolvoval autoškolu, a tak má povědomí o hlavních pravidlech. Ta se ale mohou výrazně lišit v lokacích, které jsou označeny jako obytné zóny. Někteří řidiči by si za své chování zde zasloužili tučnou pokutu. Někteří ani netuší, co dělají špatně. Troubení na chodce Není nic neobvyklého, že se někteří chodci pletou na vozovce.

Číst více

Ruka na řadicí páce je pro řidiče manuálu typická. Tento zlozvyk přinese jenom problémy

Pokud se rozjíždíte, třeba z křižovatky, nebo vyjíždíte z parkoviště či od železničního přejezdu, je celkem logické, že budete potřebovat řadit rychlostní stupně v celkem rychlém sledu. I proto řidiči mají často ruku připravenou na řadicí páce. Když ale dosáhnete cestovní, konstantní rychlosti, není dobrý nápad zde ruku ponechávat. Proč? Na hlavní důvody se podíváme.

Číst více

Prohlídka ojetého auta v zimě vůz dobře prověří. Prodávající jsou ale vždy o krok napřed

Kdy je nejlepší čas ke koupi vozu? Z hlediska možnosti mít ideální podmínky k prohlídce je to samozřejmě léto. Teplé a slunečné dny nás nijak neomezují v tom, abychom auto důkladně prozkoumali. I zima ale má své možné výhody. Jsou dokonce tací, kteří nákup ojetiny v zimě jasně preferují. Proč? Mají k tomu dobrý důvod. Ten ale znají i prodávající.

Číst více

Takhle objíždět kolony se nevyplácí. Kromě rizika nehody jde o jízdu odporující zákonům

Co řidiči na svých cestách vyloženě nesnáší? Je jasné, že to musí být kolony. Ty nás uvězní na silnici na desítky minut, někdy klidně i na několik hodin. Jak se ale dostat vpřed? Motorkáři toto vyřeší kličkováním mezi vozidly. Co ale lidé v autech? Ti moc možností nemají. Přesto některé existují, jen pozor na policii.

Číst více

Při nenastartování není nutné hned hledat kabely. Problém se může vyřešit i během pár sekund

Není nic horšího než přijít k autu, otočit klíčkem a nedočkat se kýženého nastartování. Pro mnohé řidiče jde doslova o noční můru, která může být spojena s řadou důvodů. Ne vždy je ale na vině například vadný startér nebo vybitá baterie. Když auto nenastartuje, není vždy nutné běžet pro speciální startovací powerbanky nebo hledat kabely a ochotného motoristu. Důvody nenastartování mohou být i jiné.

Číst více

Ve městech je stále nejlepším dopravním prostředkem auto. Nad MHD vyhraje ve všech ohledech

Všude slyšíme, že auto je tím nejhorším dopravním prostředkem do města. Důvodem jsou desítky minut v zácpách, znečišťování, ale i náklady. Je tomu ale opravdu tak a měli bychom auto vyměnit třeba za kolo, koloběžku nebo městskou hromadnou dopravu? My máme jasno – auto je stále nejlepším dopravním prostředkem do měst. Proč? Pohodlnost Je cestování MHD pohodlné?

Číst více

Tito chodci jsou postrachem každého řidiče. Svým chováním doslova skáčou pod kola aut

Účastníky silničního provozu jsou nejenom řidiči v autech, ale jsou to také chodci. Právě ti mohou motoristům často zavařit. A nemusí být výjimkou, že to skončí pořádným malérem. Často je na vině právě chodec. Proč? Protože dělá chyby, které normální motorista prostě nesnáší. Nenadálé vkročení na přechod Chodci samozřejmě absolutní přednost nemají, ale motoristé by jim měli umožnit bezproblémové a bezpečné přejití vozovky.

Číst více