Přestavba vozidel pro nejnáročnější řidiče – umí ji ve společnosti…

Žádné sériové vozidlo nemůže splnit individuální požadavky řidičů, pro které je automobil důležitým nástrojem při práci v nebezpečných situacích či těžkém terénu. Abyste se na svůj vůz mohli  spolehnout i v extrémních podmínkách, je tu pro vás společnost Dajbych 4×4 a její služba přestavby vozidel. Společnost Dajbych 4×4 má více než 27 let zkušeností s prodejem, servisem a přestavbou luxusních či terénních vozů.

Číst více

Zimní pneumatiky nemají v teplém počasí ideální jízdní vlastnosti

V oblasti pravidel pro používání zimních a letních pneumatik existuje mnoho nejasností. Někteří lidé si myslí, že jsou povinni mít buď zimní, nebo letní pneumatiky, zatímco jiní se domnívají, že mají volbu, jaké pneumatiky si zvolí. Realita je však složitější. V zimě můžeme na vozidle mít i letní pneumatiky, pokud je stav vozovky vhodný a neexistuje očekávání, že se během jízdy situace výrazně změní.

Číst více

Na spotřebu má vliv množství převážených věcí, stav pneumatik i styl jízdy

Jak loni rostly ceny paliva, začaly se na sociálních sítích šířit různé fámy a pověry, které radily, jak nejsnáze ušetřit. Některé z nich jsou úsměvné, třeba doporučení na benzince po natankování plné nádrže autem zatřást, aby se uvolnily vzduchové kapsy v palivu a vzduch mohl vyprchat. Řidič pak měl mít možnost dotankovat ještě minimálně půl litru s tím, že účinnost paliva se zvýšila.

Číst více

Reálný dojezd se od papírových hodnot liší u elektromobilů i spalovacích aut

Někteří kritici elektromobilů často poukazují na jejich omezený dojezd jako na hlavní důvod, proč si elektromobil nepořídit. Ačkoliv je pravdou, že některé levnější modely disponují nižším dojezdem, u mnoha moderních elektromobilů už tento faktor není vůbec takovým problémem. Některé modely na papíře dokážou ujet i více než 500 kilometrů na jedno nabití, což je srovnatelná hodnota s některými spalovacími vozy.

Číst více

Start-stop systém se vyplatí především u novějších vozů

Možná se to nezdá, ale start-stop systém existuje už od sedmdesátých let minulého století. Prvním sériově vyráběným vozem s tímto systémem byla v roce 1974 Toyota Crown. Japonská automobilka tehdy po tomhle řešení sáhla v důsledku ropné krize, která hnala ceny paliv nahoru. Krátce po Toyotě začali se start-stop systémem experimentovat další výrobci, třeba italský Fiat, německý Volkswagen nebo francouzský Renault.

Číst více

Vládní strop mě donutil přestat nabíjet elektromobil doma. Více se mi vyplatí jezdit k obchoďáku

Nabíjení doma rozhodně není nejvýhodnější varianta, jak dodat elektromobilu potřebnou elektřinu. Sice byly časy, kdy tahle možnost jasně dominovala, ale to se změnilo. Ceny elektřiny šly nahoru a vláda zareagovala zastropováním. Nejenom že aktuální ceny energií prodražují chod domácnosti, ale také prodražují provoz auta. Se slzou v oku vzpomínám, když jsem před pár lety doma nabíjel za zhruba 3,5 Kč/kWh.

Číst více

Cyklisté pod vlivem alkoholu můžou být pokutováni ve stejné výši jako řidiči automobilu

V České republice platí nulová tolerance alkoholu za volantem, ale i v sedle kola. Stejná pravidla platí i pro koloběžky, elektrokola, elektrické koloběžky a další vozítka, která se dnes běžně objevují na pozemních komunikacích. To zdaleka není běžné, řada evropských států je v tomto ohledu podstatně tolerantnější a na silnici tak můžete vyrazit třeba po jednom pivu nebo vínu.

Číst více

Pravidelná údržba vozidla a změna jízdního stylu sníží spotřebu paliva

Každý z nás by rád ušetřil na nákladech za provoz vozidla, a právě palivo je jedním z největších výdajů, které mohou být pro mnoho řidičů velkou finanční zátěží. Spotřeba paliva je však také jednou z mála věcí, kterou můžeme ovlivnit a snížit. Existuje několik způsobů, jak lze snížit spotřebu paliva, a tím i náklady na jeho plnění.

Číst více