V září je třeba připravit auto na podzimní provoz

Provoz na českých silnicích a dálnicích je hodně ovlivněn jednotlivými ročními obdobími. A těm bychom měli přizpůsobit nejen styl jízdy, ale také údržbu vozu. Pomiňme teď výměnu pneumatik, kterou ukládá zákon každému, kdo nejezdí na celoroční sadě. V tomto článku se zaměříme na podzimní údržbu auta, se kterou by řidiči neměli otálet déle než do poloviny října, kdy už se podzim většinou ukáže v plné síle.

Číst více

„V garáži svůj elektromobil nenabíjejte, způsobujete velkou finanční škodu,“ kritizoval mě správce domu

Každý večer, když jsem se vrátil domů z práce, jsem připojil svůj elektromobil k naší domácí zásuvce. Byla to standardní domácí zásuvka, s níž se nabíjení táhlo neskutečně dlouho, ale na mé denní dojíždění do práce to bylo více než dostatečné. Počáteční nadšení z nového elektrického auta, které jsem získal ve firmě jako služební, brzy vystřídalo překvapení ohledně nákladů na nabíjení.

Číst více

Nedodržení bezpečné vzdálenosti mezi vozidly je rizikové a může být pokutováno

Přílišné přiblížení se k vozidlu jedoucímu před námi je nejen nezákonné, ale také nebezpečné. Toto chování, často označované jako „tailgating“ nebo „lepení se na zadek“, představuje vážné riziko pro všechny účastníky silničního provozu. V následujícím článku se podíváme na hlavní důvody, proč byste se měli vyvarovat této praxe. 1. Zkrácená reakční doba.

Číst více

Jednotlivé režimy automatické převodovky se hodí pro konkrétní styl jízdy

Název v tomhle směru klame. Automatická převodovka sice sama řadí, ale kompletně bez obsluhy se neobejde. V moderních autech mají většinou automatické převodovky tři až pět režimů pro jízdu vpřed, parkovací nebo couvací nyní ponechme stranou, protože jejich využití je vcelku jasné. Máte-li elektromobil nebo hybrid, na převodovce ještě bude přepínač na rekuperaci, tedy dobíjení autobaterie kinetickou energií při brždění nebo zpomalování vozu.

Číst více

Na podzim se doporučuje nechat některé funkce zapnuté

Léto je za námi, což je pro mnohé, zejména profesionální řidiče úleva. Se zhoršujícím se počasím postupně ze silnic zmizí sváteční řidiči, motorkáři i cykloturisté. A nahradí je kluzké tlející listí, ranní mlhy a dlouhé deště, které jsou pro podzim za volantem typické. Jinými slovy, podzim na silnici je o poznání náročnější než slunné letní dny, kdy bylo světlo až bezmála do desíti večer.

Číst více