Cyklisté ve městech nadále komplikují dopravu a jsou zdrojem agrese na silnicích

Vzdálenost, kterou musí řidič dodržet při předjíždění cyklisty, je zdrojem frustrace pro mnoho motoristů. Při rychlosti do třiceti kilometrů za hodinu je třeba nechat minimálně metr prostoru, při vyšší rychlosti alespoň metr a půl. Toto pravidlo platí jak mimo města, tak i v centru měst, kromě oblastí s vyhrazenými cyklistickými pruhy a stezkami.

Číst více

Bezpečnostní pás je důležité umět správně zapnout. Jinak může způsobit zranění

Kdykoli se někoho zeptáme na bezpečnostní prvky automobilu, pravděpodobně nezapomene zmínit i bezpečnostní pásy. Není se čemu divit, používají se již tak dlouho, že si cestu bez nich zkrátka nedokážeme představit. Zatímco ale vyvolávají pocit bezpečí, mohou stát i na druhé straně barikády. Ano, i bezpečnostní pásy mohou být při špatném použití nebezpečné. Jak mohou pásy v autě ublížit?

Číst více

Řízení při silném větru: maximální opatrnost pomůže řidiči dojet do cíle bez nehody

Silný vítr může být pro řidiče auta velkou výzvou. Pokud se nebudete řídit správnými zásadami, může to vést k nebezpečným situacím na silnici. Silný vítr totiž dokáže auto nejen nepříjemně rozhoupat, ale v nejhorším také převrátit. V tomto článku vám přinášíme několik užitečných tipů, jak na poryvy větru reagovat. Přizpůsobte rychlost a předvídejte situaci Když řídíte v silném větru, je důležité přizpůsobit svou rychlost.

Číst více

Při natankování špatného paliva je důležité nestartovat. Odtah je nejlepší řešení

Majitelé elektromobilů problém s tím, že by natankovali jiné palivo, nemají. Elektřina, kterou jejich auto potřebuje, je všude stejná. Jinak je tomu u vozů se spalovacím motorem. Zde může být reálné, že se palivo zamění. Co v takovém případě dělat? Obvykle záleží na situaci. Plná nádrž špatného paliva Začneme hned tím nejhorším. Situací, kdy natankujeme plnou nádrž špatného paliva.

Číst více

Výměna pneumatik svépomocí může přinést problémy, které ne každý umí správně řešit

Teploty stoupají a datum v kalendáři jasně naznačuje, že za chvíli už zimní pneumatiky nebudou povinné. Lidé se tak postupně začínají chystat na výměnu. Někteří svěří výměnu pneuservisu, jiní se rozhodnou měnit svépomocí. Pokud mají obě sady na discích, je to možnost, jak ušetřit. Tito lidé by si ale měli uvědomit, že výměnou svépomocí mohou značně riskovat. Co a jak?

Číst více

Jak na instalaci elektropřípojky na tažné zařízení

Tažné zařízení, lidově takzvaná „koule“, je praktická součást každého vozu. Tažné můžete mít na svém voze už z výroby, stejně jako je možné provést jeho instalaci dodatečně. V tu chvíli ho můžete využít třeba jako základ pro umístění nosiče kol, dodatečného boxu, nebo k zapřažení vozíku. Tady ale budete potřebovat ještě něco. Při tažení vozíku nebo vleku musíte zajistit několik klíčových věcí.

Číst více

Ekonomický režim vede k úspoře, v běžném provozu je ale spíše na škodu

Možností, co ovládat a nastavit v autě, je celá řada. Tlačítka v interiéru jsou buď mechanická, nebo digitální, ukrytá v infotainmentu. Mnoho z nich přináší užitečné funkce, ale na jiná je lepší raději nesahat. Konkrétně jedno není vhodné aktivovat vůbec. Je to takzvaný eco režim, který dnes najdeme v mnoha moderních vozech. Ekonomicky a ekologicky Eco režim, jak už název napovídá, má jediný cíl.

Číst více