Výběr výbavy nového vozu pomocí konfigurátoru je téměř nemožný, a od koupě může dokonce odradit

Kdo se rozhodne koupit nový vůz, má dvě možnosti. Buď vezme od dealera některý ze skladových vozů, takzvanou skladovku, nebo zadá auto do výroby. To si může sestavit i v pohodlí domova, prostřednictvím konfigurátoru. Ty dnes ale fungují tak, že řadu lidí spíš odradí. Lákavá cena klame Vše začíná už na stránkách konkrétní automobilky, v prezentaci modelu, kde svítí lákavá cena. A je velmi levná.

Číst více

Tankování paliva má být rychlejší než dobíjení elektromobilů. V celkovém součtu to ale neplatí

Porovnávat klasická konvenční auta se spalovacím motorem s elektromobily lze v mnoha parametrech. Jedním z takových je i rychlost doplnění „paliva“. Tedy buď benzínu a nafty, nebo elektrické energie. Obecně se samozřejmě mluví o tom, že tankování tekutého paliva je vždy rychlejší než dodávání elektřiny. V konečném součtu to ale může být naopak.

Číst více

Šetřit v zimě palivo je nesmyslné rozhodnutí. Kvůli specifikům zimního provozu prostě ušetřit nejde

Každý, kdo má auto, chce jezdit co možná nejúsporněji. Tak, aby náklady na jeden ujetý kilometr nestoupaly doslova do nebeských výšin. V létě, na jaře a na podzim je úsporná jízda celkem reálná. V zimě je ale snaha o úsporu paliva často zbytečná. Jde o specifické období, během kterého se palivo ušetří jenom velmi těžko. Proč? Zahřívání vozu Nejhorší část na zimním provozu je ráno.

Číst více

Dotykové displeje v autě někteří považují za čisté zlo. V mnohém jsou ale lepší než tlačítka

Je standardem, že součástí moderních aut jsou dotykové displeje. Infotainment, nejčastěji umístěný na středovém panelu v zorném poli řidiče, má především ulehčit a usnadnit ovládání. Mnohým řidičům je však trnem v oku a nutno říct, že někteří proti němu doslova brojí a chtějí zpět mechanická tlačítka. Problémy infotainmentu? Argumentů je hned několik.

Číst více

Auto s končící zárukou je časovanou bombou. Nového majitele může nepříjemně překvapit

Mírně ojetá auta, rok až dva stará, se jeví na první pohled jako výhodná koupě. Ne vždy je ale vložení peněz do takové ojetiny správnou volbou. Je třeba připomenout, že často se jedná o vozy s končící zárukou a k tomu je vhodné také přihlédnout. Co hrozí a na co si dát při koupi takového vozu velký pozor?

Číst více

Přemrštěná cena ojetých vozů vyvolává nový trend. Půjčení náhradního auta může být řešením

Situace na trhu s ojetými vozy začíná postupně gradovat. Nejenom že je vozů v bazarech nedostatek, ale také rostou jejich ceny. Kdo hledá auto, často nesmí dlouho váhat. Jak proto, že je mu vybraný vůz vyfouknut před nosem, tak proto, že za týden může klidně stát víc. Situace je dokonce taková, že roční ojetiny začínají stát podobně jako nová auta.

Číst více

Majitelé spalováků se vysmívají elektromobilům kvůli problémům s vytápěním. Sami na tom nejsou lépe

Auto na benzín nebo naftu versus auto na elektřinu. Jde o častý, neutichající boj, který nemá konce. Obě strany pochopitelně nacházejí argumenty, proč je konkrétní varianta lepší. S chladným počasím se objevuje jedna z nevýhod aut na elektřinu. Je to nutnost vytápění, které snižuje dojezd auta. Tím mnozí propagátoři nafty a benzínu často argumentují, ale ani jejich vozy na tom nejsou o moc lépe.

Číst více

Kabriolety lákají jen svým vzhledem. Jinak nejsou praktické ani v létě, pro které jsou určené

Sedan, hatchback, combi, v poslední době také SUV nebo SUV kupé. To jsou karosářské verze většiny aut na světovém trhu. Mezi ně musíme přidat také kabriolety. Vozy, za kterými se většina lidí ihned otočí, protože dokážou budit pozornost a emoce. Ale jak je to s jejich praktičností? Mohou vůbec dávat smysl? Z tohoto pohledu až tak ideálním vozem nejsou.

Číst více

Extrémně levné vozy jsou pastí na řidiče. Nízká cena se může později vymstít

Peníze jsou zcela určitě jedno z hlavních rozhodovacích kritérií při koupi nového nebo ojetého auta. Neměly by ale být hlavním parametrem výběru. I když se na první pohled zdá, jak výhodnou koupí je extrémně levné auto, opak může být pravdou. Vozy s nízkou cenou jsou pastí ne řidiče, do kterých se mnozí snadno lapí. Historie vozu Začneme u ojetin.

Číst více

Mnozí majitelé elektromobilů nabíjejí zbytečně draze. O peníze je připravují drobné detaily

Elektromobily mají své výhody. Je to například okamžitý nástup výkonu, čistota provozu, ticho během jízdy nebo i nízké náklady na provoz. A to i nyní po zdražení cen energií. Mnozí majitelé vozu na elektřinu však mnohdy nabíjejí svůj elektrický vůz zbytečně draze. Za vše obvykle mohou jak drobné detaily, tak i nevědomost.

Číst více