Někteří nepřezouvají pneumatiky, aby ušetřili. Ve skutečnosti ale utratí mnohem víc

Přezouvat, nebo nepřezouvat? Zákon v tomto směru hovoří zcela jasně a zimní pneumatiky částečně nařizuje. Stanovuje jasné termíny, ale i aktuální či možnou budoucí podobu vozovky. Pokud vše nastane, řidič by jízdou bez zimního obutí porušoval předpisy. Mnozí nepřezouvači často argumentují tím, že se jim to finančně nevyplatí. Je to ale pravda?

Číst více

S prvními mrazy začnou mnozí nevědomky ničit své auto. Škody můžou jít až do tisíců

Zima se blíží a teploty pozvolna klesají k bodu mrazu. A to znamená, že jednoho dne přijdeme k autu a jeho skla budou pokryta námrazou. Co v tuto chvíli dělat a nedělat? Mnozí řidiči odpověď na tuto otázku často neznají, a tak své auto ničí, aniž by to možná tušili. Co je rizikem? Přimrzlé stěrače Může se stát, že vlivem námrazy dojde k přimrznutí stěračů k čelnímu sklu.

Číst více

Zakázat ve městech velká SUV zní možná šíleně, v mnoha ohledech by to ale pomohlo

Vozy s označením SUV jsou aktuálním trendem a dominují prodejnosti. Tomu se automobilky přizpůsobují a stále více nafukují dříve malé vozy. Ne každému je ale tento směr po chuti. Mnozí by nejraději zašli tak daleko, že by zakázali vjezd velkých SUV do měst. I když to zní velmi radikálně, všechny argumenty se zakládají na pravdě a jsou logické.

Číst více

Automobilky investují nehorázné sumy do vlastností vozu, které při koupi nikoho nezajímají

Do této oblasti jdou ze strany automobilek nemalé peníze a všechny se pravidelně trumfují v tom, která bude lepší. Málokterý výrobce vozidel si ale uvědomuje, že tato mnohdy drobná vylepšení zákazníky zase až tak nezajímají. I proto, že nakonec většina aut při hodnocení daného parametru vychází víceméně stejně. O čem je řeč? O bezpečnosti.

Číst více

Přestupky řidiči páchají i z překvapivého důvodu. Ze strachu zmatkují nebo dělají chyby

Málokterý řidič o sobě může s čistým svědomím říct, že v životě nespáchal žádný dopravní přestupek. Někteří je páchají vědomě, jiní zazmatkují, u jiných má na jízdu vliv stáří a u některých se stává hlavním důvodem jejich nezkušenost. A právě z té následně vyplývá strach, kvůli kterému mnozí možná jezdí na první pohled opatrně, ale ve skutečnosti špatně. Jaké věci jsou z důvodu obav nejčastěji k vidění?

Číst více

Chyby chodců na přechodech mívají fatální následky. Nesprávný výklad zákonu podporují i média

Mnozí chodci si stále myslí, že na přechodu mají absolutní přednost. Některá média je v tom také neustále utvrzují. Právě kvůli polopravdám a více či méně záměrným mystifikacím dochází na přechodech k mnoha nehodám. A ty bývají logicky fatální, jelikož chodec proti autu téměř nemá šanci. Jakých chyb se proto vyvarovat?

Číst více

Málo ježděné auto skrývá řadu rizik, která se projeví v nejméně vhodnou dobu

Auto s minimálním nájezdem je sen mnoha lidí, kteří chtějí koupit ojetinu. Nutno ale dodat, že úplné extrémy jsou špatné. Auto by mělo být používáno, proto také bylo vyrobeno a proto ho někdo vlastní. Málokdo si totiž uvědomuje, že dlouhé stání autu venku na ulici nijak nesvědčí. Hrozí řada problémů a tyto jsou ty hlavní.

Číst více

Automobilky dokážou vyrábět auta i extrémně levně. Evropský řidič se jich ale nedočká

Čas od času se představí některá z automobilek s modelem, který ale není určený pro evropské zákazníky. Obvykle zaujme jak svým vzhledem, tak hlavně svou cenovkou. Není nic výjimečného, že bývá i o několik stovek tisíc korun levnější než srovnatelný vůz z portfolia, který je určený pro Evropu. Jak je něco takového možné?

Číst více

I při plné čáře lze legálně předjíždět. Při splnění jedné podmínky pokuta nehrozí

Značky na našich silnicích jsou nejenom ty svislé, ale také takzvané vodorovné. Do skupiny vodorovného dopravního značení spadá v podstatě vše, co je nakresleno přímo na vozovce. I toto značení by měl řidič sledovat a pochopitelně by ho měl i respektovat. Ne vždy ale ví, co přesně může a co ne. Plná čára je toho důkazem.

Číst více