Aby cestování s dětmi bylo vždy bezpečné: základní pravidla je třeba dodržovat po celý rok

Cestovat s dětmi může být radostí i rizikem. Každému rodiči by mělo jít primárně o to, aby rizika minimalizoval. Ta často vznikají z nepozornosti a roztržitosti. Jak zvládnout cestu autem s dítětem, aby to bylo pohodlné a hlavně bezpečné? Naše rady se hodí nejenom na léto. Nenechávejte děti v autě První a základní rada by měla být samozřejmostí pro každého rodiče. Nikdy nenechávejte dítě samotné v autě.

Číst více

Řidič, který před překážkou předjede celou kolonu, je trnem v oku. Přitom on jediný jedná správně

Stalo se vám někdy, že jste stáli v koloně, druhý pruh byl volný a v něm se najednou přiřítilo auto, celou kolonu předjelo, dojelo až k překážce a tam se dokázalo do proudu vozidel vecpat? Pokud ano, možná jste takového řidiče titulovali různými neslušnými výrazy. Nebo jste si naopak řekli, že konečně někdo jede správně, jen vy na to nemáte tolik odvahy? Piráti silnic?

Číst více

Někteří se při jízdě záměrně lepí na kamion. Toto zvláštní chování má jednoduchý důvod

Jedete po dálnici nebo po víceproudé silnici a vidíte jiné auto, které ač by mohlo bezpečně předjet a pokračovat v jízdě maximální povolenou rychlostí, tak je radši nalepené za kamionem? Tento jev není na našich silnicích až tak výjimečný. Poslední dobou je dokonce častější než kdy dříve. Pokud vám vrtalo hlavou, proč tento nebezpečný styl jízdy někteří uznávají, vysvětlení je celkem jednoduché.

Číst více

Obvyklý styl jízdy na dovolenou ukazuje, proč většině Čechů elektromobil nikdy vyhovovat nebude

Češi jsou národ, který když se proti něčemu semkne, jenom těžko ho lze přesvědčit o opaku. Příkladů je mnoho a jeden najdeme i v segmentu automobilů. Jsou to elektromobily, které jsou pro mnoho Čechů trnem v oku. A přiživují to různé fámy o nebezpečnosti, degradaci baterií nebo pomalém nabíjení. Proč Češi tolik nechtějí elektrická auta, ukázala i letošní dovolenková sezona.

Číst více

Někteří řidiči záměrně překračují povolenou rychlost. Dobře ví, že pokuta jim nehrozí

Jedete po silnici, máte na tachometru maximální povolenou rychlost, a přesto vás auta předjíždějí? Nejde o nijak nečekaný jev. Je to běžný úkaz na našich silnicích. Mnoho řidičů totiž maximální povolenou rychlost překračuje. Dobře vědí, že jim za to vůbec žádný postih nehrozí, a tak s porušováním předpisů nemají problém.

Číst více

S elektrickými koloběžkami se roztrhl pytel. Jejich majitelé často netuší, že potřebují řidičské oprávnění

Elektrické koloběžky se poslední roky stávají hitem. Nejenom že jsou k dispozici v rámci různých platforem, které umožní jejich bezplatné vypůjčení. Vzhledem k jejich cenám si je řada lidí také koupí. Potom stačí naskočit a vyrazit klidně i několik desítek kilometrů. Celkem rychle a bez námahy. Málokdo ale tuší, že jsou situace, kdy na elektrickou koloběžku musí být řidičský průkaz.

Číst více

Tři důvody, proč v autě nikdy nenechat otevřená okénka: snaha vychladit vůz se může vymstít

Letní teploty jsou tak nesnesitelné, že se každý snaží různými způsoby o to, aby na ně vyzrál. Hlavně při parkování. Někteří hledají stinná místa a mnozí nechávají ve svých autech také pootevřená okénka. V tu chvíli si ale neuvědomí, jak velkou chybou to může být. Co v dané situaci hrozí a proč to raději nedělat? Změna počasí Letní počasí může být velmi nevyzpytatelné.

Číst více

Toyota nabízí přestavby svých užitkových vozů na klíč

Toyota ČR nabízí prostřednictvím své dealerské sítě certifikované přestavby svých užitkových vozů. Zájemci si tak mohou přímo u dealera objednat kompletní přestavbu na klíč podle svých potřeb a přání. U jiných značek je většinou potřeba kontaktovat separátně specializovanou firmu. České zastoupení Toyoty v tuto chvíli spolupracuje již se 17 certifikovanými dodavateli. Certifikace přestaveb mimo jiné zaručuje, že zákazník nepřijde o záruku na vozidlo.

Číst více