1481

Pohodlí a větší bezpečí za jízdy zajistí dobře vybraná obuv

V létě jistě trávíte v autě více času než během zimy. Mnohem více jezdíte na výlety nebo na dovolené, a proto musíte mít po ruce pohodlné boty. Bez nich se vám bude řídit velmi těžko a dokonce tím riskujete své zdraví, protože může dojít i k nehodě. Hlavně pro dlouhou jízdu si musíte dobře rozmyslet, jakou obuv si vezmete na nohy. Nejlepší boty pro řidiče V první řadě se podíváme na druhy bot, které jsou pro každého řidiče naprosto ideální. Jedná se hlavně o pevné boty, které poskytují dobrý kontakt s pedály.

Číst více
2148959724

Řízení v létě vyžaduje větší trpělivost a obezřetnost

Jezdit v létě je samozřejmě mnohem příjemnější než v jiných obdobích. Už jen proto, že v našich podmínkách je světlo od brzkého rána až do večera, a tak je řízení mnohem bezpečnější než třeba v zimě. A že až na pár bouřek a sem tam nějaký déšť jsou většinou podmínky na silnicích velmi příznivé. Ale letní období má i své nepříjemnosti, na které je dobré se předem připravit. Zejména pokud nepatříte mezi nejtrpělivější řidiče. Musíme to opravit! Suverénně nejotravnější značka na českých silnicích je ta se smutně koukajícím smajlíkem, která vás informuje, že na následujícím úseku si za volantem užijete.

Číst více
247240

Půjčení auta na dovolené mívá několik podmínek. Překvapit můžou další příplatky

Je tady období dovolených u moře. Cesta vlastním autem do Chorvatska nebo Itálie je sice stále nejčastějším a také dlouhodobě nejpopulárnějším způsobem, jak se dopravit k moři a mít k dispozici auto, ale stále více lidí dává přednost letadlu a půjčení auta na letišti. Ve většině případů může jít o levnější a hlavně pohodlnější variantu, zejména pokud na dovolenou letí pár, a ne třeba pětičlenná rodina. I půjčení auta však může mít svá rizika. Pojďme se na ně povídat.

Číst více
2150320970

Ojetý vůz za nízkou cenu nemusí být dobrá investice, často skrývá vady

Všichni touží po tom, koupit si auto za co nejlepší cenu, a to je zcela přirozené. Nikdo přece nechce utrácet zbytečně peníze. Nicméně je důležité si uvědomit, že příliš nízká cena u ojetých vozidel může vzbuzovat podezření. Zatímco na první pohled se může zdát, že jste objevili skvělý obchod, nakonec se může stát, že se vám v rukou ocitne něco zcela odlišného. Jaké konkrétní problémy se mohou objevit? Pasti při nákupu elektromobilu Při nákupu elektromobilu je důležité být obezřetný, zejména pokud je nabízen za velmi nízkou cenu, která láká mnoho lidí.

Číst více
Stop Sign City While Dawn

Když vidí do křižovatky, nemusí řidič na stopce zastavit. Lze ji projet a nezdržovat provoz

Každý řidič ví (nebo by alespoň měl vědět), že před stopkou musí zastavit. Správný postup by měl být zastavit, dát přednost všem, kteří ji mají, a pak se rozjet do křižovatky. To je teorie a tu by měl opravdu znát každý, ale jak to je doopravdy? Zákon není tak přísný, jak se může zdát, a mnoho lidí ani neví, že jsou situace, kdy zastavit nemusí. Samozřejmě se najdou takoví, kteří pravidla nerespektují Určitě jste i vy potkali člověka, který prostě značky nerespektuje, a i když stopku vidí, tak nezastaví a jede dál.

Číst více
67934

Nevolnost během cestování může mít více příčin. Zmírní ji jednoduchá prevence

Pro některé z nás může být cestování noční můrou. Trpíte nevolností, závratěmi nebo zvracíte? Pak patříte mezi tu část lidí, kteří si cestování moc neužívají. Jak je ale možné, že jiní si mohou za cesty číst nebo hrát hry, zatímco vy se snažíte nepozvracet? Proč je vám špatně jen v některých druzích vozidel? Na to se dnes podíváme maličko podrobněji. Existují dvě teorie, který by tento jev mohly vysvětlit Teorie smyslového konfliktu – Ta předpokládá, že příčinou toho, proč je nám nevolno, je náš systém rovnováhy. Jelikož rovnováhu neudržuje jen jeden smyslový orgán, ale jedná se o kombinaci několika faktorů.

Číst více
448

Zapnutá klimatizace může být důvodem k udělení pokuty

Pokud máte novější moderní auto, pak je vysoce pravděpodobné, že uvnitř najdete klimatizaci. To je výborný pomocník, který  dokáže v interiéru auta velmi rychle ochladit vzduch na příjemnou teplotu. Ovšem existují i případy, kdy zapnutá klimatizace není dobrým pomocníkem, a dokonce můžete dostat i pokutu. Zbytečně nastartované auto Možná to nevíte, ale české zákony myslí i na zbytečně nastartované auto. Pokud tedy jedeme a máme zapnutou klimatizaci, pak je vše v pořádku a nic neporušujeme. Ovšem pak je tady ještě případ, kdy nastartujeme auto, zapneme klimatizaci a chceme počkat před jízdou, než se auto vychladí.

Číst více
1297

V rozpáleném autě na slunci nesmíme zapomenout elektroniku, léky ani jídlo

V letních měsících se často potýkáme s vysokými teplotami. V autě jsou mnohem vyšší než venku, a proto si musíte dávat dobrý pozor na to, co necháváte ve svém voze. Vysoké teploty jsou pro některé jedince nebo předměty velmi nebezpečné. Naučte se, co nikdy nesmíte nechávat v autě, pokud panují velmi vysoké teploty. Možná budete překvapeni, co patří na seznam. Děti a domácí mazlíčci Malé děti a domácí mazlíčci se v horku velmi rychle přehřejí. Jakmile je necháte zavřené v horkém autě, můžete jim ublížit nebo je dokonce zabít. Velmi vážné důsledky se mohou objevit již po několika minutách.

Číst více
2149172897

Korozi vozu předejde pravidelná údržba a ochrana laku

Koroze nemine snad žádné auto. Naštěstí existují metody, kterými můžete celý proces zpomalit a zajistit, aby vám auto vydrželo krásné po dlouhou dobu. Zde máte několik kroků a tipů, jak efektivně chránit vůz před korozí. Není na tom nic těžkého, ale musíte na to trochu více myslet. Jakmile se naučíte pár snadných návyků, péče o vaše auto bude hned jednodušší a ušetříte si peníze  za opravy. Pravidelná údržba V první řadě musíte o své vozidlo dobře pečovat. Mytí celého vozu, včetně podvozku, je velmi důležité. Na čištění podvozku od soli a nečistot se musíte soustředit hlavně na jaře.

Číst více
2148765223

Cestování autem během horkého léta: několik maličkostí jízdu zpříjemní

Letní měsíce jsou ideální pro cestování. To znamená, že strávíte hodně času v autě. Bez ohledu na to, jestli cestujete s dětmi (nebo domácími mazlíčky) nebo bez nich, můžete se na delších cestách cítit pohodlně i ve velkém horku. Poradíme vám pár triků, které vám pomohou na cestách v létě a zajistí, že si svůj road trip užijete. Navíc k tomu nepotřebujete nic drahého ani náročného. Co udělat před cestou? Před začátkem cesty si musíte zkontrolovat klimatizaci, protože ji jistě během jízdy budete používat. Možná bude potřebovat vyčistit, opravit nebo doplnit tekutinu.

Číst více