Image Dirty Car After Trip Off Road Stands Against Brick Wall Old Part Town 613910 6302

„Vím, že mám nečitelnou značku. Když je blátivá silnice, nic s tím neudělám,“ snažila jsem se vykroutit z pokuty

Snažím se dodržovat zákony, ale někdy to prostě nejde. Okolnosti, jsou proti nám a nelze vyhovět požadavkům, které někdo sepsal od stolu. Mám na mysli jízdu autem v počasí, které není nakloněno cestování. Potom je extrémně náročné splnit to, co požadují naše zákony. Vracela jsem se z návštěvy u rodičů a litovala jsem, že jsem si vybrala právě tento den, Počasí totiž nebylo nijak příjemné. Nízká viditelnost, na silnici trocha bláto z okolních polí, déšť. Měla jsem co dělat, abych jela bezpečně. A aby toho nebylo málo, tak mě zastavila policie.

Číst více
1993

„Příští cestu pojedu stoprocentně svým autem, je to levnější,“ zjistila jsem při koupi drahého lístku na veřejnou dopravu

Pořád nám někdo vtlouká do hlavy, že máme jezdit veřejnou dopravou. Člověk by to i udělal, kdyby z toho neplynula jen samá negativa. Menší pohodlí dokážu přehlédnout, ale proč musí být tenhle způsob dopravy dražší než auto? V naší rodině máme jen jedno auto a přesně tento den se stalo, že jsem ho nemohla použít. Proto jsem musela cestovat vlakem. Nebylo mi to příjemné, ale co se dá dělat. Ráno jsem se tedy vydala na nádraží. Přišla jsem k pokladně a řekla, kam potřebuji jet. Pokladní mi vytiskla jízdenku a oznámila částku: 51 Kč.

Číst více
2148320216

Kabriolet nabízí skvělý zážitek z jízdy, jeho pořízení ale přináší také nevýhody

Kabriolety jsou nádherné a luxusní automobily se sklápěcí (nebo odnímatelnou) střechou. Tyto vozy v každém případě vypadají nádherně. Mají mnoho výhod i nevýhod, které musí zvážit každý řidič, který si chce takové auto pořídit. Jejich koupě rozhodně není levná, a proto se jedná o velké rozhodnutí. Zvážit musíte benefity i negativna vozů bez střechy. Výhody kabrioletů Jedinečný zážitek z jízdy je rozhodně to nejlepší, co kabriolety poskytují svým majitelům. Vzrušení, vítr ve vlasech a svoboda jsou obrovské výhody, které získáte pouze v kabrioletu. Na tento zážitek nikdy nezapomenete a nikdy vám nezevšední. Tyto vozy jsou také nádherná a stylová vozidla.

Číst více
2149193595

Zápachu v autě předejde pravidelný úklid, důležité je najít příčinu

Jednou za čas se může stát, že vám začne ve voze něco zapáchat. Rozhodně to není nepříjemné, ale existuje hned několik způsobů, jak můžete zápachu předcházet nebo ho odstranit. Nejdříve se podíváme na prevenci a hned potom na metody, jakými se můžete nepříjemného aroma v autě zbavit. Někdy to půjde rychle a snadno, jindy budete potřebovat více trpělivosti. Pravidelný úklid interiéru vozu Pravidelné větrání a úklid interiéru jsou skvělým způsobem, jak zamezit zápachu, aby se objevil.

Číst více
2148258016

Na jarní sezónu je potřeba auto dobře připravit. Pozornost si zaslouží světla i pneumatiky

Na jaře byste si měli zkontrolovat celé vozidlo, protože po zimě může být poškozené a znečištěné. Na léto ho musíte znovu připravit, abyste mohli s klidným srdcem vyrazit na dovolenou, výlety nebo jednoduše ven s rodinou. Existuje hned několik věcí, co byste měli na jaře udělat. Dnes se podíváme na nejdůležitější věci. Jestli si nejste jistí, co dělat, odvezte svůj vůz k mechanikovi. Kontrola pneumatik Výměna zimních pneumatik za letní je první krok, který musíte na jaře udělat. Když to neuděláte, riskujete životnost pneumatik, efektivitu vozu, jeho ovladatelnost i svůj život.

Číst více
3849

Správný moment pro přezutí na letní pneumatiky napoví datum i aktuální podmínky

Váš vůz potřebuje neustále péči. Přezutí pneumatik ze zimních na letní je jednou z aktivit, na kterou nesmí zapomínat žádný řidič. Mnoho lidí má trochu zmatek v tom, kdy je nutné pneumatiky vyměnit. Existuje hned několik faktorů, na které se můžete dívat. Hlavně musíte myslet na to, že je tato změna velmi důležitá a nesmíte na ni nikdy zapomínat. Přezutí podle zákona Podle zákona je doba pro letní pneumatiky od 1. dubna do 31. října. To znamená, že je musíte mít přezuté do konce března. V opačném případě můžete mít problémy s policií, když vás náhodou zastaví a zkontrolují.

Číst více
38744

Agresivní řidiči jsou na silnicích rizikem. Prozradí je typické znaky

Vyrazit na silnici je vždycky risk. Vždy musíte mít na paměti, že ne všichni kolem vás budou řídit opatrně a podle pravidel. To je největší riziko, když ráno se dáte za volant, protože kvůli agresivnímu řízení ostatních může snadno dojít k nehodě. Jakmile zahlédnete na silnici agresivního řidiče, měli byste se od něj držet dál. Poradíme vám, jak takového řidiče poznat na první pohled. Vysoká rychlost při řízení V první řadě jde většinou o řidiče, kteří jezdí velmi rychle i v obci. Právě tohle je chování, které hodně zvyšuje riziko dopravní nehody.

Číst více
2149193568

Při přípravě vozu na jaro je důležité také jeho důkladné vyčištění

Důkladné čištění vozu po zimě je klíčové pro jeho spolehlivé používání. Zima nechá na vašem voze hodně silniční soli, nečistot i bláta. Lak vašeho vozu může být poškozený a vyčistit jistě bude chtít také interiér auta. Poradíme vám, jak se postarat o důkladně čištění vozidla po zimě krok za krokem. Není na tom nic těžkého, ale hodně vám to po zimě pomůže. Připravte si vybavení Jednou možností je zajet do profesionální myčky. Můžete navštívit i samoobslužnou myčku, kde si zvolíte přesně programy, které vám budou vyhovovat.

Číst více
Man Checking Engine Talking Phone

Prodejci ojetých aut využívají různé taktiky. Odhalit podvod pomůže zkušený mechanik

Koupě ojetého vozu je velmi výhodná, ale pouze od spolehlivého prodejce. Právě s těmito vozy se mnoho servisů snaží manipulovat, aby je mohli prodat i s poruchami nebo mnoha projetými kilometry. Vždy je dobré znát taktiky, které prodejci používají a na prohlídku si s sebou vzít někoho, kdo tomu vážně rozumí a dokáže tyto nedostatky odhalit. Přetočený tachometr Tachometr je často upravený tak, aby ukazoval kupujícímu mnohem nižší počet ujetých kilometrů. Z tohoto důvodu může prodejce navýšit cenu a vy si koupíte mnohem více opotřebované auto. To se rychle projeví na technickém stavu vozu, jakmile ho začnete používat.

Číst více
32024

Po zimě si zaslouží auto důkladnou kontrolu a přípravu na novou sezónu

Zkontrolovat osobní vůz po zimě je velmi důležitá věc. Existuje pár základních věcí, které musíte zkontrolovat kvůli své bezpečnosti. Spolehlivé vozidlo je to nejdůležitější, co máte ve své garáži. Nikdo nechce, aby ho vůz nechal na cestě do práce nebo na dovolenou. Na tento krok po zimě nezapomínejte a prohlédněte všechna klíčová místa ve svém autě. Pneumatiky a brzdy Na jaře si musíte pochopitelně vyměnit pneumatiky za letní. Jakmile to budete mít hotové, zkontrolujte také tlak a stav své rezervy. Potom se vrhněte na brzdové destičky a kotouče. Jestli jsou příliš opotřebované, musíte je vyměnit.

Číst více