9347187

„Za své auto jsem dostal víc, než jsem čekal. Stačilo se mu celý víkend věnovat a zatraktivnit ho,“ má radost Franta

Každý, kdo prodává auto, chce dostat co nejvíce. A kupující chce naopak zaplatit co nejméně. Jsou ale cesty, jak kupujícího doslova ošálit a získat z něho opravdu nejvyšší možnou částku. Vše je přitom zcela legální, stačí jenom věnovat prodeji auta dostatek času. A nic nepodcenit. Rozhodl jsem se prodat auto a stejně jako všichni ostatní, i já jsem chtěl dostat co nejvíce peněz. Rozhodl jsem se proto, že udělám maximum. Včetně několika známých fíglů, které mají vést k tomu, že kupec bez váhání vyplatí tolik, kolik budu chtít.

Číst více
7924

Jeden pohled na správné místo a bude jasné, že prodejce lže. I laik pozná, že automobil byl bouraný

Prodejci tají, že jejich vůz byl bouraný. Kdo si nedá pozor, může koupit ojetinu, která klidně mohla být označena jako totálka a v rukách šikovného mechanika se změnila v opět funkční auto. Ale velmi nebezpečné. Jak a podle čeho poznat, že auto není bourané? Jsou triky, díky kterým stačí několik kontrol správných míst a máte skoro stoprocentní jistotu, že na možný podvod a zatajování informací přijdete. V dobách, kdy se ekonomice příliš nedaří, pravidelně roste poptávka po ojetých autech.

Číst více
2149212426

„Obviňoval jsem pumpaře z podvodů při čerpání paliva. Vysvětlením měla být vlastnost mé nádrže,“ přiznává Libor

Je možné, aby se do nádrže auta dostalo více paliva, než jaká je kapacita nádrže? V první chvíli to vypadá jako úplný nesmysl a mnozí začnou přemýšlet nad tím, že čerpací stanice podvádí. Realita však může být nakonec přece jenom trochu jiná. Jsou majitelé benzinek podvodníci? Já si to dlouhou dobu myslel. Mé zkušenosti vycházely nejenom z dob minulých, ale i z toho, co se mi stalo. Nikdy jsem nijak výrazně nesledoval, kolik mám v nádrži. Vždy jsem dotankoval plnou, dokud nevypla tankovací pistole. Až jednou jsem jel na pumpu se skoro prázdnou nádrží.

Číst více
810

„Defenzivní jízdou šetřím palivo a jezdím za pár litrů. V provozu se však potýkám s agresivními projevy,“ přiznává Honza

Spotřebu ovlivní už samotná motorizace a parametry vozu. Další vliv má i sám řidič, konkrétně jeho jízdní styl. Je obecně známé, že nízké spotřebě napomáhá především rozvážná jízda, plachtění, předvídání a nižší rychlost. Ne vždy je ale dobrý nápad uplatňovat tyhle zásady v provozu. Dlouho mě trápila vysoká spotřeba mého vozu. Později jsem zjistil, že si za ni v mnoha případech mohu jenom já sám. začal jsem zjišťovat, jak by se dala snížit, a jednotlivé metody jsem začal zkoušet.

Číst více
2148699857

Pět důvodů, proč cesta do Chorvatska autem není dobrá volba

Chorvatsko je velmi oblíbená destinace pro většinu Čechů. Mnoho lidí se tam vydává v autě nebo obytném voze. Bohužel to není vždy dobrá volba. Hlavně v případě, že máte menší děti, to bude velmi nepohodlné a zdlouhavé. Existuje ale hned několik důvodů, proč byste měli změnit své plány a místo vozu se spolehnout na jiné typy dopravy do Chorvatska. Časová náročnost Jízda vozem do jiné země zabere mnoho hodin. K Jadranu se dostanete za 6 až 14 hodin podle toho, odkud vyrážíte a kam přesně jedete.

Číst více
1784

Bezdůvodně pomalá jízda autem snižuje bezpečnost a řadí se mezi přestupky

Velmi rychlá jízda na silnici je velmi nebezpečná. Budete se možná divit, ale příliš pomalá jízda je také dopravní přestupek. Mohou vás za to zastavit policisté a také za to dostanete pokutu. Můžete se s nimi hádat, ale budou mít pravdu. Příliš pomalá jízda je stejně špatná jako ta rychlá. Může být nebezpečná, protože s tím ostatní řidiči nepočítají. Podívejte se na rychlostní limity V každé oblasti existuje rychlostní omezení. Na dálnici je minimální rychlost mimo obci 80 km/h a při projíždění dálnice v obci je minimální rychlost 65 km/h.

Číst více
15

Mlhovky zvyšují bezpečnost jízdy za horšího počasí. Jejich použití má pravidla

Mlhovky jsou velmi důležitou součástí každého vozu. Můžete díky nim vidět do dálky i ve velmi špatném počasí. Déšť, mlha ani sníh vás nepřekvapí, když budete mít na autě kvalitní mlhovky. Musíte ale také vědět, kdy a jak je správně používat. Jedině díky tomu si užijete jízdu bezpečně bez ohledu na povětrnostní podmínky. Snížená viditelnost Tento druh světel je určený k jízdě za snížené viditelnosti. To znamená nejen v noci, ale také během deště, mlhy nebo ve sněhové vánici. Jakmile se dostanete do této situace, neváhejte a zapněte je. Záleží na tom, jestli je den nebo noc.

Číst více
Car Trucks Rushing Multiple Lane Highway Turin Bypass Italy

Jízdu na dálnici komplikují časté chyby. Dobré reakce a adekvátní rychlost předejdou nehodě

Cesta po dálnici je pro některé řidiče velmi běžná věc, zatímco jiní po ní jezdí velmi neradi. Jestli ji používáte neustále pro cestu do práce nebo do školy, musíte znát správná pravidla řízení na dálnici. Mnoho řidičů bohužel dělá velké chyby, kvůli kterým ohrožují svůj život i životy ostatních řidičů. Proto se nyní podíváme na největší chyby, kterých se můžete dopustit. Příliš rychlá jízda Tohle je velký nešvar mnoha řidičů. Na dálnici sice můžete jet o něco rychleji než na klasické silnici (80-110 km/h), ale nesmíte to přehánět. Překračování rychlosti je velmi nebezpečné, protože můžete ztratit vládu nad svým vozem.

Číst více
2150171249

Autoservis si vypůjčil moje auto k soukromé jízdě. „Tachometr neseděl a pod sedačkou byla ochrana,“ rozzuřilo mě

Když dáme auto do servisu, musíme věřit tomu, že bude vše v pořádku. Ne vždycky to ale dopadne podle představ. Ale to by musel být člověk vedle svého auta skoro pořád, aby ho ochránil. Jinak ho může čekat nemilé překvapení. Nikdy jsem si nedělal iluze o tom, že by se v servisech k autům chovali nějak dobře. Ale poslední zážitek mě znechutil natolik, že začínám váhat, jestli nebudu po celý čas opravy raději přítomný. Jedině tak uvidím, co se s mým autem doopravdy děje. Nejenom z důvodu, zda dostávám skutečně díly, za které platím, ale zda se náhodou s mým vozem neděje něco navíc.

Číst více
56143

Zaparkoval bez povolení na mém místě. „Dej mi peníze za pronájem, nebo volám policii,“ vyžadoval jsem

Dodržování zákonů by mělo být standardem pro každého z nás. Bohužel se mezi námi stále najdou jedinci, kteří si myslí, že pro ně pravidla neplatí a mohou si dělat, co chtějí. třeba parkovat tam, kde nemají co dělat. Vyhrazené místo může mít každý, stačí si ho jenom zaplatit. Taková místa jsou ve velkých městech zcela běžná. Lidé si je tam zřizují třeba u svých firem a kanceláří nebo u svých obchodů či jiných provozoven. U daných míst pochopitelně musí být jasně vymezeno, pro koho jsou určená.

Číst více