Záměrně své auto nezamykal. Tím ho netradičně chránil před zloději

Nezamknout své auto proto, abyste ho měli chráněné před zloději? Jakkoliv to může znít bizarně, je na tom trochu pravdy. Ne všichni zloději jsou součástí specializovaných gangů, které umí do vozu vniknout bez povšimnutí a bez poškození a po chvíli s daným vozem i odjet. Jsou i zloději, které zajímá hlavně obsah vašeho vozu. A zde může být nezamčení auta určitá ochrana.

Své věci zamčením stejně neochráníte

Auto není trezor. To si bohužel mnoho lidí neuvědomuje, a tak nechávají na sedadlech, nebo viditelně v zavazadlovém prostoru, ale i v přihrádkách své věci, včetně těch, které mohou být cenné. Pokud zaujmou případného zloděje, bude je chtít získat za každou cenu. A zamčením auta je rozhodně neochráníte, jelikož stačí rozbít boční okénko a má volný přístup k tomu, co potřebuje.

Nezamykání jako ochrana vašeho vozu

Nezamykání auta samozřejmě není spojeno s ochranou vašich věcí, ale je spojeno s ochranou vašeho vozu. Pokud se zloděj rozhodne ukrást, co vidí, může být výsledkem poničené auto. A to vlivem jeho pokusů dostat se dovnitř. Mohou být poškozené samotné zámky, kliky, stejně jako mohou být rozbitá i okénka. U nezamčeného vozu má přístup přece jenom jednodušší. Otevře dveře, věc si vezme a odejde. O danou věc stejně přijdete, ale nevzniknou škody způsobené s vniknutím do vašeho vozu.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Kdo umí auto nastartovat, umí se do něho také dostat

Ano, nechat odemčené auto může někomu připadat jako nabídka k tomu, aby s ním někdo odjel. Na druhou stranu je třeba položit si otázku. Pokud už někdo umí auto nastartovat bez klíčku, dostat se do něho pro něj bude to nejmenší. Ať bude zamčené, nebo ne, stejně se do něho dostane.

Pozor na pojišťovnu

Nezamykání jako ochrana před zloději, tedy jejich aktivitami, které mohou poškodit vůz, když se do něho dostávají, může fungovat. Zároveň se ale hodí jenom jako návod v těch případech, kdy vůz nemáte pojištěný. V případě že budete chtít uplatňovat škodu u pojišťovny, může být jeho nezabezpečení před vniknutím právě jeden z důvodů, proč pojišťovna odmítne vyplatit plnění. To je dobré vědět, než se rozhodnete své auto nezamykat.

Zdroj: Autorský text
Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora