Zaparkovala auto u letiště, vrátili jí ho nabourané a s výrazně vyšším nájezdem

Amsterdamské letiště Schiphol patří mezi největší letecké uzly Evropě. Také řada letů z Prahy zde má mezipřistání, například na cestě do Spojených států a Kanady. A jako prakticky všechna další velká letiště, i Schiphol nabízí pro své pasažéry doplňkové služby. Kterým, jak se zdá, není v některých případech radno věřit. Třeba parkovací služba tohoto letiště patří mezi ně.

Zdroj obrázku: Freddy Schinkel

Nabouraný Volkswagen Golf

Margriet Vroomans se se svou matkou a přáteli vypravila na dovolenou do Turecka. Protože skupina měla spoustu zavazadel a jejich let odlétal brzy ráno, rozhodli se na letiště vyrazit vlastními auty. Tohle nebývá tou nejlepší variantou, protože za auta zaparkovaná na letišti během dovolené platíte vysoké poplatky, které se leckdy vyrovnají částce, kterou zaplatíte za ubytování v cílové destinaci.

Aby se těmto poplatkům Margriet Vroomans vyhnula, využila již zmíněnou parkovací službu. Ta měla její auto spolu s druhým vozem odvézt na podstatně levnější parkoviště mimo letiště a krátce před návratem z dovolené oba vozy přistavit zpátky. Auta si zaměstnanci služby skutečně odvezli, ale vrátilo se jen jedno. Volkswagen Golf totiž skončil nabouraný na parkovišti parkovací služby. A navíc měl najeto o 1 400 kilometrů více než při předávání.

Mohlo by vás zajímat:  Až třem pětinám kupujících prý nevadí stočený tachometr a chtějí jen slevu
Zdroj obrázku: Margriet Vroomans

Nejde o jediný známý případ

Rozladěná Margriet Vroomans fotografie poničeného Golfu obratem sdílela na sociálních sítích. A k jejímu překvapení se jí začali ozývat naprosto neznámí lidé, kteří mají s parkovací službou letiště Schiphol podobně špatné zkušenosti. Nikdo z dalších poškozených sice neměl nabouraný vůz, ale tyhle stížnosti se v komentářích objevovaly opakovaně:

  • Auto bylo vráceno s prázdnou nádrží a stovkami kilometrů navíc
  • Z auta záhadně zmizely maličkosti, jako jsou sluneční brýle, nabíječky nebo handsfree sady
  • V několika případech bylo auto vráceno znečištěné například od popcornu, jako kdyby s ním někdo vyrazil do autokina.
Zdroj: Autorský text