Závodník prodává své sídlo s unikátní sbírkou luxusních aut za cenu jen pro vyvolené

Bývalý automobilový závodník a příležitostný herec Richard Berry prodává svou nemovitost. Možná vás překvapuje, že se o této na první pohled poněkud bulvární zprávě dočítáte právě na našich stránkách, ale ono nejde o nemovitost jen tak ledajakou. Jmenuje se Colorado Playboy Mansion a do aukce jde s vyvolávací cenou bezmála 20 milionů dolarů, tedy nějakých 435 milionů korun.

Zdroj obrázku: Sotheby’s International Realty

V ceně je ovšem i unikátní soukromé automobilové muzeum v podobě obřího hangáru. V něm najdete na stovku různých exponátů, vesměs supersporty nejoblíbenějších značek Richarda Berryho. Mezi ně se řadí například:

  • Bugatti
  • Mustang
  • Chevrolett
  • Lamborghini

Fanoušek Star Treku

Richard Berry, ač není široké veřejnosti příliš známý, si očividně potrpí na rozmařilý život. Kromě rychlých aut a všeho, co k nim neodmyslitelně patří, si své luxusní sídlo vybavil i dalšími nezvyklými doplňky. Jako skalní fanoušek seriálu Star Trek neodolal a nechal si jednu z velkých místností s masivními okny upravit tak, aby připomínala velitelský můstek kapitána Kirka z vesmírné lodi Enterprise. Součástí designu je dokonce i logo tohoto ikonického plavidla.

Maximální pohodlí

Kromě toho má sídlo vše, co byste od takové usedlosti za necelou půlmiliardu očekávali. A ještě něco navíc. Ve skále je vytesaný vinný sklep, do něhož se dostanete po historicky vypadajících úzkých schodech. Že se ve sklepě ukrývají vzácná archivní vína, asi není třeba příliš rozebírat. V domě je ovšem také privátní kosmetický a kadeřnický salon.

Zdroj obrázku: Sotheby’s International Realty

Z pohledu Berryho lze ovšem na tuhle miliardářskou usedlost nahlížet jako na skvělou investici, která se mu vyplatí. Dům kdysi koupil za necelý milion dolarů, a přestože stavební úpravy ani exponáty v automobilovém muzeu zdaleka nebyly zdarma, stále ještě na prodeji dost vydělá. Nehledě na skutečnost, že v aukci může cena ještě výrazně narůst.

Zdroj: Autorský text