Zazimujte své auto správně. Odpojte baterku, natankujte a hlavně nestartujte

Máte auto, které přes zimu nepoužíváte? Potom je třeba myslet na jeho správné zazimování. Je několik zásad, které je na místě dodržet, abyste ho na jaře bez problém nastartovali a mohli vyjet. Co je základem při tomto postupu?

Důkladně ho umyjte a navoskujte

Auto je třeba vždy zazimovávat dokonale čisté. Nejprve ho důkladně umyjte a poté ho nezapomeňte také navoskovat. Díky této kombinaci bude dokonale chráněno jak vůči běžným nečistotám, tak zajistíte i to, že nedojde k žádnému poškození – jako je třeba vznik koroze. Její vznik mohou podporovat právě různé nečistoty, které byste na voze nechali.

Odpojte akumulátor

Auto zazimováváte proto, že s ním nebudete po několik měsíců jezdit. Ideální je proto také odpojit akumulátor. Ten můžete buď nechat ve voze odpojený, nebo ho můžete přenést někam kde je stabilnější teplota, či ho lze také připojit na udržovací nabíječku. To vše jsou kroky, které mu rozhodně prospějí.

Zajistěte optimální podmínky

Nejlepším místem pro zazimování vašeho vozu je temperovaná garáž. Taková, kde je, pokud možno stabilní teplota, proudí zde čerstvý vzduch a není zde riziko zvýšené vlhkosti. To vše jsou podmínky, které jsou pro dlouhodobé zazimování vašeho vozu nejlepší.

Natankujte plnou nádrž

U nových automobilů to sice není až tak úplně nutné, jelikož zde je riziko vzniku koroze minimální, ale u starších vozidel se to stále doporučuje. Základem by mělo být kvalitní palivo, naplněné doslova až po okraj nádrže. Tím eliminujete možný vznik koroze, která by se uvnitř nádrže mohla objevit.

Auta si nevšímejte

Nejlepší je si celou zimu svého vozu doslova nevšímat. Mnohými doporučované pravidelné startování je spíše kontraproduktivní. Motor může jet pár prvních vteřin téměř nasucho. A k tomu bude docházet několikrát během zimy. Auto raději nechte stát bez startování a motor natočte až v létě. Sice také půjde krátkou chvíli bez dostatečného mazání, ale bude to jenom jednou.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Je to Lamborghini Murciélago nebo Toyota MR2?