Zbavit se nepojízdného vozu není nic těžkého, některé způsoby ale stojí nemalé peníze

Borgward Hansa 2161701 1280

Když auto doslouží, je to problém. Jak z toho důvodu, že musíme řešit koupi nového, tak i proto, že musíme řešit, co s tím starým. Možností, jak se ho legálně zbavit, je hned několik. Některé jsou správné, ale jiné se jeví jako velká chyba. To proto, že nás mohou stát další nemalé finanční prostředky. Co tedy s nepojízdným vozem udělat, a co naopak nedělat?

Prodej

Že je auto nepojízdné ještě neznamená, že pro něho nedokážeme najít kupce. Dobrá cena a potřeba někoho zajistit si náhradní díly je zárukou, že se dá prodat i nepojízdný vrak. V takovém případě ale nezapomeňte na zajištění všech formalit, jako je písemná smlouva nebo zrušení pojistky. Jedině tak budete mít jistotu, že se svého vozu zbavíte tak, jak se má. Ne vždy se ale prodej povede a rozhodně není vhodným postupem čekat na ideálního kupce dlouhé měsíce.

Mohlo by vás zajímat:  Gigantický traktor dostal větší pneumatiky. Výměna zabrala hodiny
Zdroj obrázku: Pixabay

Likvidace

Ekologická likvidace vozidel je běžnou službou a dobrým postupem, jak se zbavit nepojízdného vozu. V mnoha případech se téměř není nutné o cokoliv starat. Pracovníci daných služeb mnohdy přijedou a auto odvezou, vyřídí veškeré formality a papíry, stejně jako mohou za dané auto vyplatit i nějakou odměnu, že jste ho nechali ekologicky zlikvidovat právě u nich. Vám jako majitelům vozu může být celkem jedno, co se s ním stane, proto vybírejte právě podle rozsahu služeb a výše odměn.

Mohlo by vás zajímat:  Správné skladování uchová pneumatiky v perfektním stavu

A co nedělat?

Dva ideální postupy máme za sebou. Jsou ale i metody, které raději nedělat. O jaké se jedná? Rozhodně nedoporučujeme nechat auto ladem. Tedy stát na svém místě. Pokud je to na veřejném parkovišti, může být po určitém období bráno jako vrak a hrozí komplikace. Také nezapomínejte na to, že auto bude mít stále platnou registraci. S tím je spojena nutnost platit buď povinné ručení, nebo ještě větší částky do příslušného fondu. To si často mnozí neuvědomují, jelikož takzvaná možnost depozitu již delší dobu není možná.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Ekologick%C3%A1_likvidace_vozidel