Zcela nový Mercedes GL se představí v New Yorku

Již zítra začíná dlouho očekávaná auto show v New Yorku a mimo celou řadu zajímavých novinek se zde představí zcela nový Mercedes-Benz GL. Těšit se však můžeme i na SL65 AMG a modernizovanou třídu GLK . Oficiální představení nového GL je plánováno na zítra, na internetu se ale již včera objevily jeho fotografie.

Vypadá více rafinovaně, také je na první pohled vidět více zaoblenějších křivek než u předchozího modelu. I když se může zdát, že jde jen o facelift, není tomu tak. Nová třída GL je postavena na prodloužené platformě Mercedesu ML. Podle toho se odvíjel i design vozu. Přední část zdobí nové svítilny, pod nimi najdeme pás světel pro denní svícení s LED diodami. Konkrétní vyobrazený model je vybaven AMG paketem, který doplňuje jeho vzhled o výraznější nárazníky a disky z lehké slitiny.

Velké změny nastaly i v interiéru vozu. Zde je zcela nový volant a na místo kruhových výdechů ventilace dominuje přístrojové desce centrální panel. Celkově působí vůz uvnitř přehledněji, kožená sedadla a čalounění přidaly také na luxusu.

Oproti předchozímu modelu „zhublo“ GL o celých 100 kg díky použití hliníku na několika částech karoserie. Do velikosti nabral jen na délku, měří 5120 mm (oproti 5099 mm), rozvor zůstal stejný – 3075 mm.

Motorová paleta ještě není zcela upřesněna, volba však nejspíše padne mimo jiné na dieselový šestiválec o objemu 3.0 litru a výkonu 190 kW. Vyznavači benzínu ocení osmiválec 4.7 litru o výkonu 300 kW. Všechny varianty motorů budou pravděpodobně připojeny k sedmistupňové automatické převodovce 7G-Tronic, ta bude přenášet sílu motoru na všechny čtyři kola.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Jeep Grand Wagoneer - Luxusní SUV se vrátí!