Zdeněk: Auto z půjčovny jsou používal nejenom na ježdění, ale i na náhradní díly. Po pár dnech nastal šok

Car 5246178 1280

Měl jsem auto, které už nebylo v dobré kondici a já ho potřeboval dát do ucházejícího stavu. Když jsem zjistil, kolik stojí nové i repasované díly, byl jsem v šoku. Tak jsem vymyslel geniální, i když ne úplně legální plán. Rozhodl jsem se, že si díly opatřím jiným způsobem a budu doufat, že se na to nepřijde. Rozhodl jsem se vzít si auto z půjčovny a díly jednoduše vyměnit. Oříšek nastal už při výběru půjčovny. Najít takovou, kde mají totožné auto, co mám já, bylo celkem složité. Nakonec jsem kvůli tomu musel jet asi 100 kilometrů, abych se konečně dostal k autu, co jsem chtěl.

Mohlo by vás zajímat:  Řidič Martin: Nabíjel jsem elektromobil u domu. Akční městská policie mi za to dala pokutu

Místo na výlet, přímo do dílny

Hned po vypůjčení auta jsem s ním nevyrazil na výlet, ale do dílny svého známého, se kterým jsem se domluvil na tom, že mi dané úkony provede. Cíl byl jasný. Zaměnit několik dílů z půjčeného vozu za díly z mého vozu. Důvod byl celkem prostý. Ty mé už pomalu dosluhovaly a v půjčeném autě byla šance, že budou v podstatně lepším stavu. A tak si v podstatě zdarma opravím svůj automobil.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pustili jsme se do práce

Vše se zdálo jako geniální plán a na mém voze jsme vyměnili celou řadu věcí. V tu chvíli byl můj vůz zase v o mnoho lepším stavu. A mé díly? Ty jsme namontovali do vozu z půjčovny. Když bylo vše hotovo, byl jsem spokojen a druhý den jsem vyrazil půjčené auto vrátit. A věřil, že si nikdo nemůže ničeho všimnout. A skutečně, předání vozu proběhlo hladce a já byl přesvědčen, že se nikdo, nikdy o ničem nedozví.

Za pár dní telefonát

Má radost mi ale nevydržela dlouho. Za pár dní jsem měl celkem nepříjemný telefonát přímo s majitelem půjčovny. Má finta byla odhalena. V tu chvíli jsem nevěděl, co si počít, a myslel jsem na nejhorší – vyšetřování policií a možný soud. Majitel půjčovny však navrhl své řešení. Návrat vozu do původního stavu a peníze jako odškodné. S tím jsem souhlasil. Vše jsme takto vyřešili jako rozumní chlapi a já mám do budoucna ponaučení. I když nejsem jediný, koho toto napadlo, raději se těmto fintám vyhnu.

Zdroj: Článek byl zpracován dle příběhu našeho čtenáře
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora